Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus M2N-E i karta dźwiękowa AD1988B <-- sterowniki??

20 Lut 2008 21:51 8061 7
  • Poziom 10  
    Witam. Posiadam płytę główną Asus M2N-E i problem polega w tym że jak zainstaluje sterowniki od karty dźwiękowej W/w system Windows strasznie długo sie wczytuje.( Ten pasek przy ładowaniu przechodzi nawet ok 20 razy). I sterowniki instalowałem te z płyty i nowe ze strony Asus'a i jest to samo. A jeśli nie są zainstalowane sterowniki to ładuje sie szybko. Czy te sterowniki mają jakąś wadę czy co?

Dodano po 2 [minuty]:

aaa... i karta dźwiękowa to jest ta zintegrowana z płytą.
  • Poziom 10  
    niby jakim systemie?
    mayby this?http://drivers.softpedia.com/get/SOUND-CARD/Asus/ASUS-M2N-E-SoundMAX-ADI1988-Audio-Driver-5101-6110.shtml

w dodatku asus ma rozbudowany support można do nich śmiało napisać.

również może być to tylko przez jakiś nowy program (do obsługi audio) uruchamiający się w raz z systemem,
    wpisz msconfig w uruchom... i zobacz co się uruchamia.
    możesz dać screena jak nie wiesz co jest co.
  • Poziom 10  
    System Windows XP Professional, a sterowniki miałem z głównej strony Asusa. Mi się wydaje że to wczytywanie to jest przez ten program właśnie do sterowania dźwiękiem SoundMAX. Bo jeśli zainstalowałem sam sterownik od karty to było dobrze, a gdy z tym programem to właśnie problem z tym wczytywaniem.
  • Poziom 10  
    A jak sie nie zainstaluje tej aplikacji dźwięku to praktycznie niema żadnych opcji jedynie te systemowe. Więc da się coś z tym zrobić? czy tak już jest i będzie?
  • Użytkownik obserwowany
    Mam tą samą płytę główną, jest tam chipset NForce 570, po prostu zainstaluj sterowniki i powinno chodzić, sprawdź przy okazji czy w BIOSie karta jest włączona.
  • Poziom 13  
    Cześć,

Przy okazji spytam, czy ma ta płyta w biosie opcję Native SATA, tak by napędy SATA były widoczne w dosie i nie było problemów z dostępem do nich?

No a ten opis zamulającej aplikacji audio mnie zaniepokoił, ponieważ przymierzam się do zakupu tej płyty. Mało się mówi o tego typu problemach w recenzjach, a niestety jest to straszne jak po zainstalowaniu driverów (i całej otoczki, nie wspominając o driverach które się instaluje "setupem") systemy okropnie spowalniają.

Kiedyś to się podawało lokalicację z plikiem *.inf, pięć sekund, restart i gotowe. Teraz mamy 10 razy mocniejsze komputery a system operacyjny jak się wlókł, tak się wlecze. Zgoda, są większe możliwości, ale mogłoby być o wiele lepiej (tzn. szybciej).

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Ja mam dysk SATAII i jest info w biosie o nim;)(tu masz fajnie wszystko opisane), a co do tej karty dźwiękowej to właśnie zauważyłem, że spowalnia ten program do sterowania dźwiękiem SoundMAX.