Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galaxy 1,9 tdi '97 AHU wolne obroty

20 Lut 2008 22:27 1578 4
 • Specjalista - kserokopiarki
  Witam, niby wszystko jest w porządku, auto dobrze jeździ, mocy mu nie brakuje, pali na dotyk, zarówno na ciepłym jak i na zimnym silniku, i spalanie w okolicach 7l/100km. Jest tylko taki dziwny objaw, który mnie niepokoi, zwiazany z wolnymi obrotami. Otóż, sa one normalnie dosyć wysokie, ale mieszczą sie w normie - około 900. Natomiast czasami, i to coraz częsciej są wyższe, w okolicach 1100. I np wyłączenie i włączenie silnika, powoduje powrót do tych 900, albo przy jakimś przygazowaniu znowu nie wracają i zostaja powyżej 1000 i po przejechaniu kawałka drogi znowu wracają do normy. Po za tym żadnych innych uwag. Co to może być, i czy warto sie tym przejmować.
  pozdrawiam horse
 • Spec od samochodów
  trzeba podjechać na diagmozę przyczyn może być dużo począwszy od silniczka krokowego, czujnik temperatury położenia przepustnicy
 • Poziom 39  
  Witam. Drogi kolego wloc, diagnoza jest konieczna, ale to jest 1.9 tdi, czytaj opis.
 • Specjalista - kserokopiarki
  Auto było podpięte do VAG'a, wyrzuciło błąd przepływomierza (uszkodzony, albo zwarty do masy), no i trochę za niska temperatura około 68'C. Po za tym rzadnych odchyłek od normy. Tzn nie było robionej diagnozy elementów wykonawczych. Przepływomierzem, na razie sie nie zajmowałem, bo czytałem różne historie, które moga sie dziać przy uszkodzonym tym elemencie, i u mnie żadna z nich nie występuje (problemy z mocą itd). Natomiast jeśli chodzi o temp. to rzeczywiście jest dosyć niska. Wskazówka jest bardzo leniwa, i w zasadzie jest najwyżej w położeniu na samym początku pola norm.. Przymierzam sie do wymiany termostatu, ale to chyba nie ma związku z obrotami, czy się mylę??
  pozdrawiam horse
 • Poziom 11  
  trzeba przetrzepać nastawy podstawowe i dawkę po uruchomieniu sprawdzic...sprawdź też czujnik temperatury