Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galaxy 1,9 tdi '97 AHU wolne obroty

horse667 20 Lut 2008 22:27 1326 4
  • #1 20 Lut 2008 22:27
    horse667
    Specjalista - kserokopiarki

Witam, niby wszystko jest w porządku, auto dobrze jeździ, mocy mu nie brakuje, pali na dotyk, zarówno na ciepłym jak i na zimnym silniku, i spalanie w okolicach 7l/100km. Jest tylko taki dziwny objaw, który mnie niepokoi, zwiazany z wolnymi obrotami. Otóż, sa one normalnie dosyć wysokie, ale mieszczą sie w normie - około 900. Natomiast czasami, i to coraz częsciej są wyższe, w okolicach 1100. I np wyłączenie i włączenie silnika, powoduje powrót do tych 900, albo przy jakimś przygazowaniu znowu nie wracają i zostaja powyżej 1000 i po przejechaniu kawałka drogi znowu wracają do normy. Po za tym żadnych innych uwag. Co to może być, i czy warto sie tym przejmować.
    pozdrawiam horse

0 4
  • #2 21 Lut 2008 07:24
    wloc
    Spec od samochodów

trzeba podjechać na diagmozę przyczyn może być dużo począwszy od silniczka krokowego, czujnik temperatury położenia przepustnicy

0
  • #3 21 Lut 2008 09:29
    trans-serwis
    Poziom 39  

Witam. Drogi kolego wloc, diagnoza jest konieczna, ale to jest 1.9 tdi, czytaj opis.

0
  • #4 21 Lut 2008 09:47
    horse667
    Specjalista - kserokopiarki

Auto było podpięte do VAG'a, wyrzuciło błąd przepływomierza (uszkodzony, albo zwarty do masy), no i trochę za niska temperatura około 68'C. Po za tym rzadnych odchyłek od normy. Tzn nie było robionej diagnozy elementów wykonawczych. Przepływomierzem, na razie sie nie zajmowałem, bo czytałem różne historie, które moga sie dziać przy uszkodzonym tym elemencie, i u mnie żadna z nich nie występuje (problemy z mocą itd). Natomiast jeśli chodzi o temp. to rzeczywiście jest dosyć niska. Wskazówka jest bardzo leniwa, i w zasadzie jest najwyżej w położeniu na samym początku pola norm.. Przymierzam sie do wymiany termostatu, ale to chyba nie ma związku z obrotami, czy się mylę??
    pozdrawiam horse

0
  • #5 22 Lut 2008 10:14
    ciasteczko
    Poziom 11  

trzeba przetrzepać nastawy podstawowe i dawkę po uruchomieniu sprawdzic...sprawdź też czujnik temperatury

0