Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hasło w laptopie

02 Sty 2004 00:02 6042 4
  • Poziom 10  
    Cześć , mam laptopa Toshiba Satellite Pro 440CTD, jak zalaczam go wypisuje wersje biosu a potym Password.Wcześniej czytalem jak zdejmowac takie hasla,odłaczalem baterie mialem 2 , zwieralem, szukalem zworek ale nie ma.(baterie trzymalem nawet przez 1 dzien).
    Nie wiem co dalej z tym zrobic.Jeśli mozecie mi pomoc to bede wdzieczny.
  • Poziom 43  
  • Poziom 13  
    Ja słyszałem o takim sposobie - trzeba zrobić wtyczkę do lpt i połączyć następujące piny:
    1-5-10
    2-11
    3-17
    4-12
    6-16
    7-13
    8-14
    9-15

Działa ponoć z każdym modelem Toshiby który ma port LPT
    Pozdrawiam
    Piotr
  • Poziom 32  
    Witam.

Podaję link - może się przyda: http://republika.pl/videovision/bios1.shtml

Gdyby strona nie była dostępna, pozwolę sobie zacytować:

"Wyłączyć hasła bez hasła.

Krok 1. Ustawić zworkę oznaczoną w instrukcji jako Clear CMOS, Clear RTC lub Pwrd. Wyłącz komputer i ustaw ją w pozycji, która pozwala usunąć zawartość pamięci CMOS. Włącz i wyłącz pecet. Potem ustaw zworkę w pozycji wyjściowej.
    Sposób 2. Jeśli na płycie nie ma wspomnianej zworki, przerwij dopływ prądu do układu CMOS. Wyjmij na trzy godziny baterię zasilającą pamięć CMOS.
    Sposób 3. W przypadku kradzieży notebooka zabezpieczonego hasłem warto zatelefonować do producenta. Niektórzy z nich prowadzą bazy danych z numerami seryjnymi skradzionych notebooków. Dzięki temu złodziej nie otrzyma hasła koniecznego do odblokowania komputera. W niektórych notebookach Toshiby można odblokować hasło przez interfejs równoległy. Wystarczy podłączyć do interfejsu 25-stykowy kabel drukarkowy z połączeniami następujących pinów: 1-5-10, 2-11, 3-17, 4-12, 6-16, 7-13, 8-14, 9-15 i 18-25. Podczas uruchamiania systemu BIOS sprawdza stan portu równoległego. Gdy otrzyma zmodyfikowany sygnał, odczytuje go jako polecenie Skip Password i usuwa hasło."

Pozdrawiam.