Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

schemat naglosnienie bmw e39 z subwooferem nokia

Witold Palka 21 Feb 2008 01:10 23973 22
Texa Poland
    Witold Palka
    Level 10  
    Prosze fachowcow o komentarz/porady:

Chce nowej jakosci w porownaniu ze standardowym BMW business. Nie chce zmieniac radia, ani ryc w drzwiach, chce wymienic glosniki, nie jestem przekonany do wzmacniacza, bo na glosnosci mi nie zalezy (auto jest ciche) a bardziej na barwie i czystosci dzwieku. Muzyka: od akustycznej/klasycznej do rock-a, zadnego techno. Ma sie dac tego sluchac przez kilka godzin, gotowanie sie w decybelach mnie nie interesuje, wysokie maja nie meczyc ucha. Zeby tak gralo jak sluchawki Sennheiser px-100 np. Tyle zyczen :).

Chce tak:
    zalozyc focale access do radia oryginalnego i sprawdzic jak graja. Jak zle, to poprobowac czy dodanie wzmacniacza poprawi dzialanie tych focali i ogolny efekt. Jak nie poprawi, to zmienic glosniki z tylu (infiniti kappa moze?, a moze focale?) i znowu sprawdzic czy wzmacniacz poprawi mi BARWE a nie tylko cisnienie akustyczne :).
    13 cm jakos basem nie bedzie wialo, wiec mysle w ostatecznosci o niskotonowym glosniku ALE nie skrzyni (szkoda miejsca). Czy patent z glosnikiem niskotonowym w podlokietniku ma sens? no i do tego juz bedzie potrzebny wzmacniacz.
    Jeszcze raz: zalezy mi na naturalnym i cieplym dzwieku, a nie na wykorzystywaniu 100 W wzmacniacza w aucie, ktore jest bardzo ciche. Wszystko powyzej 20 W dziurawi mi uszy :).

Z gory dziekuje za komentarze i opinie.

Pozdrowienia
  • Texa Poland
    jarimir
    Level 18  
    PO pierwsze czego nie zalozysz to bedzie kicha jak zostawisz seryjne radio. MIalem E39 z orginalnym radiem i szybko wylecialo. Jego jakosc jest tragiczna. To jest bolaczka BMW. Ja zamontowalem monitor plus dvd 1 din w centralnej konsoli i dopiero zaczelo grac, nawet seryjne glosniki duzo sie poprawily.Jesli chcesz jakosc to musisz zaczac od wymiany jednostki sterujacej.
    wasylwek
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Co do pierwszego tzn. seryjnego radia i marnej jakości to sie zgadzam w 100%.
    Co do drugiego to nawet założenie bardzo dobrego radioodtwarzacza wyposażonego we wzmacniacz ... i szukanie hmm... tych niuansików jakości jest trochę błędnym kołem (te wszystkie scalone końcówki to "producenci" zniekształceń).
    Polecam poszukać jakiegoś dobrego decka (mozna czasem zaoszczędzić kiedy radio nie ma końcówek mocy :D ) .
    Co do serii ACCESS focala , żadna rewelacja jadą na renomie a niewiele oferuja w tej cenie da się zdobyc wiele innych dużo lepszych "grajków" :D .
    Jak szukasz tego ....CZEGOŚ to :
    Inne radio ., wzmacniacz (najlepiej 4 kanałowy) no iii jednak polecam jakiegos niskotonowca starczy 20 cm .
    Pozdrawiam
    Witold Palka
    Level 10  
    Dzieki za info. Poprobuje podlaczajac pod glosniki wzmacniacz z innym zrodlem dzwieku.

Jakies dalsze sugestie od znawcow tematu?
    Witold Palka
    Level 10  
    Fakty:
    wzmacniacz musi byc. Focale podlaczone do standardowej instalacji graja gorzej niz glosniki oryginalne.
    Te same Focale podlaczone do wzmacniacza grajacego MP3 wymiataja. Dajmy na to, ze wstepnie bylbym zadowolony.
    Martwi mnie to, ze radio BMW to straszny szajs, i obawiam sie, ze podlaczenie wysokiego sygnalu do zewnetrznego wzmacniacza nic nie da. Wyjscia sygnalu "niskiego" z radia BMW nie ma, a sygnal "wysoki" moze byc juz skopany fabrycznym ustawieniem.
    Pytanie: da sie przejac sygnal przed koncowka mocy w oryginalnym radiu? Wtedy sygnal "niski" wlaczylbym do zew wzmacniacza a potem do glosnikow...
    Strasznie mnie odrzuca od rzezby w konsoli i wstawiania innego radia...
    Z gory dzieki za podpowiedzi.

Pozdrowienia
    maxtz
    Level 27  
    Witold Palka wrote:

Pytanie: da sie przejac sygnal przed koncowka mocy w oryginalnym radiu? Wtedy sygnal "niski" wlaczylbym do zew wzmacniacza a potem do glosnikow...

Oczywiście że się da musisz pojechać do profesjonalnego zakładu a oni wyciągną sygnał z tego radia na wzmacniacz. Osobiście jednak odradzam takie zabiegi gdyż z doświadczenia wiem że efekt jest daleki od ideału (np zbyt mały poziom sygnału wejściowego na wzmacniacz) Jedynym sensownym posunięciem według mnie jest jednak wymiana radia.
  • Texa Poland
    Witold Palka
    Level 10  
    Dzieks. Do dobrze ze jest szansa na wyciagniecie sygnalu. Chyba bede probowal, bo mnie mdli na mysl flizowania konsoli. :)
    Ciekawe czy komus sie udalo osiagnac jakis w miare dobry dzwiek z tego fabrycznego badziewska...

Z innej beczki: pytania lajkonika o prowadzeniu przewodów:
    Radio z przodu, glosniki z przodu, to wzmacniacz tez z przodu, czy z tylu (tam gdzie mam akumulator)?
    Jezeli wzmaczniacz z tylu (gdzie tez beda glosniki albo sub), to jak prowadzic przewody sygnalowe i glosnikowe: razem? Jakies zakłocenia z ktorymi trzeba walczyc?
    maxtz
    Level 27  
    Co do wzmacniacza to oczywiście że z tyłu a jeżeli tam masz jeszcze akumulator no to masz wręcz idealny układ. Co do prowadzenia przewodów sygnałowych to proponował bym środkiem gdyż w E39 w progach idzie sporo przewodów prądowych, które mogą "siać" zakłócenia.
    slaw369
    Level 12  
    Quote:
    Ciekawe czy komus sie udalo osiagnac jakis w miare dobry dzwiek z tego fabrycznego badziewska...

Jeśli fabryczne radio to Becker, można je zostawić innych nie radze.
    Najlepiej napisz jaką masz konkretnie wersje nagłośnienia.
    Ta strona powinna pomóc http://www.realoem.com/bmw/select.do
    Witold Palka
    Level 10  
    Radio mam business, na gorze CD, na dole szeroki wyswietlacz bez telefonu i bez komputera. ogarnia mnie despera... :)
    wasylwek
    Jeżeli tak stawiasz sprawę to... ja bym zakozaczył .... kupiłbym dobre sprawdzone radio i wsadził jego wnętrzności w sare radio . Nie powiem , że łatwe zadanie , ale do wykonania i na pewno ... warte świeczki . :D
    Witold Palka
    Level 10  
    Przed głęboką rzeżba czeka mnie jeszcze jeden eksperyment - podłaczenie sygnalu z oryginalnego raia do zew. wzmacniacza przez adapter sygnalu glosników do RCA. To wyjasni, czy bede musial grzebac gleboko, czy nie. Ciekawe...
    wasylwek
    Jak już chcesz "wnikać" to wpinaj sie w sygnał przed końcówką mocy (jeżeli szukasz już takiej jakości jak mówimy) ewidentnie "poczujesz" Total Harmonic Disortion oferowanych przez scalone wzmacniacze .
    Witold Palka
    Level 10  
    Tak, pomysl wpieca przed koncowkami mocy mi sie podoba. Mam nadzieje, ze sygnal oryginalnego radia, podawany do koncowek, nie jest juz skopany w przedwzmacniaczu szmelcowatego BMW Business.
    Witold Palka
    Level 10  
    Wyglada na to ze malo ludzi dlubalo w E39. W sumie sam dzwiek silnika wystarcza :)
    Ale moze jeszcze jakies komentarze sie pojawia?
    Udalo sie komus wyciagnac dobry dzwiek w E39 bez rzezbienia i wkladania nieoryginalnego radia?
    jarimir
    Level 18  
    Takie rzeczy to tylko w erze.Orginalne radia to totalna lipa , natomiast wstawienie nieorginalnego 1 din radia w ramke ktora sie kupuje do tego modelu to zenada.Pokaze ci jak ja rozwiazalem kiedys w swojej E39 , bylo troche roboty ale efekt koncowy calkiem niezly.
    schemat naglosnienie bmw e39 z subwooferem nokia schemat naglosnienie bmw e39 z subwooferem nokia schemat naglosnienie bmw e39 z subwooferem nokia
    W miejscu po zmieniarce zamontowalem cyfrowy monoblock blaupunkta ktory napedzal skrzynie 10" kenwooda w budzie zamknietej i jakosc to gralo, napewno duzo lepiej niz seria.W drzwiach mialem glosniki Vibe ktore byly podlaczone pod radio dvd Sony ( nikomu nie polecam ) bez wygluszenia.

schemat naglosnienie bmw e39 z subwooferem nokia schemat naglosnienie bmw e39 z subwooferem nokia
    To bylo pierwsze moje BMW w ktorym zaczolem rzezbic teraz zrobil bym to juz duzo lepiej ale czlowiek uczy sie na bledach.
    Witold Palka
    Level 10  
    robota szacuneczek, moge spytac ktoredy poszly kable?
    Chybajednak nie odwaze sie na wyjecie radia, tym bardziej ze mam aut. klime, ktora siedzi tam gdzie twoj wyswietlacz, a radio siedzi tam gdzie masz ogrzewanie. Poza tym moje radio mam sterowane z kierownicy.
    Wkrotce proby z sygnalem z glosnikow przejetym przez wzmaczniacz i puszczonym do focali. Potem w programie wziecie sygnalu z przed koncowek mocy w oryginalnym radiu. Potem nie wiem co :)
    jarimir
    Level 18  
    Ja mialem tak jak ty, na dole regulacjia ogrzewania a u gory radio BMW Business i calosc zostala wywalona.W twoim przypadku masz duzo latwiej niz ja mialem.Bo majac elektryczna klimatyzacje masz tylko kable a nie linki.JA musialem sie meczyc przenoszac na gore i na styk siegaly mi linki a w elektronicznej klimie kable sa dosc dlugie.Panel sterowania wentylacja jest na gorze bo jesli nigdy nie rozbierales konsoli w BMW E39 to ci juz powiem ze wszedzie jest blacha i tylko na samej gorze jest wneka ze wchodzi radio a takto do samego dolu jest blacha zarazaz na panelami ogrzewania ze niema mozliwosci nic tam wcisnoc. Dlatego te pseldo zaslepki orginalnego radia wygladaja zalosnie bo radyjko jest takie malutkie na calej konsoli.Co do kabli to nie ma najmniejszego problemu w tym aucie.Juz dobrze nie pamietam jak ciaglem sygnalowki ale nie przypominam sobie tez zebym sie nameczyl.Co do tego panelu od klimy to dziwna sprawa bo moja E39 byla z 2000 roku a miala korby co zadko sie zdarza w tych rocznikach ale jak widac sa wyjatki.
    Witold Palka
    Level 10  
    Oj, no to szacun x2.
    z nowosci - oryginalne radio podlaczone przez zew. wzmacniacz do focali - gra do bani. W programie - wyciaganie sygnalu z przed koncowek mocy. Dalej nie wiem...
    przemek-maly
    Level 15  
    koledzy mam pytanko odnosnie jakiegoś suba bo w e39 testowałem juz suby JBL i BLAUPUNKT z wzmacniaczem blaupunkt i efekt jest marny bo słychać naibardziej rejestracje a w środku tez kicha, jak doprowadziliscie dzwięk z suba do srodka auta?
    jarimir
    Level 18  
    Najlepsze rozwiazanie to podlokietnikiem jesli nie masz za mocnego systemu, ale mozna rowniez wyciac troche blachy tej w bagazniku od polki pod szyba tylna.
    przemek-maly
    Level 15  
    dzięki kolego zrobiłem jak napisałeś wyciołem troszke dziur i wsadziłem do bagażnika tube MAGNAT z głośnikiem xpress i dopałke MAGNAT HOTROD 500 wat. ładnie to daje i wzmacniacz jest spoko zamontowany pasuje w wnękę z schowkiem po prawej stronie przy akumulatorze, a i kable nie trzeba daleko ciągnąć

koledzy co sądzicie o tym sprzęcie?
    wiesiekbs
    Level 1  
    Witam chcę zasięgnąć informacji fachowców.Chcę wymienić głośniki i zamontować wzmacniacz . Mam zamontowane standardowe radio do którego jest podłączona zmieniarka mp3. Co mam zamontować żeby odbiór był czysty?