Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PA5560A411 wyłącza się podczas prania

Zyga74 21 Lut 2008 06:22 7438 7
  • #1 21 Lut 2008 06:22
    Zyga74
    Poziom 2  

Witam.
    Pralka ustawiana na programach 2,3 po jakimś czasie wyłacza się.
    A by dokończyć pranie trzeba zmienić na inny program a następnie powrócić do poprzedniego.Dzieje się tak prawie za każdym praniem.Pralka również słabo odwirowuje pranie.Próbowałem trybu serwisowego,ale niestety bez skutku.

0 7
  • #2 21 Lut 2008 09:18
    nares
    Specjalista AGD

Coś świeci jak się wyłączy?

2
  • #3 21 Lut 2008 15:16
    Zyga74
    Poziom 2  

Nic się nie świeci.

0
  • #4 05 Sty 2009 20:50
    Varran
    Poziom 10  

Witam, odświeżam wątek ponieważ mam podobny problem a nie znalazłem rozwiązania w innych tematach.

Problem z pralką wygląda tak, że po wybraniu jakiegoś programu do prania z zakresu 2,3,4 (inne używam sporadycznie wiec nie wiem) po jakimś czasie (nie znalazłem reguły kiedy dokładnie) pralka jakby się zawiesza gasną wszystkie diody i wirnik sie zatrzymuje i nie można jej w ten sposób w żaden sposób ponownie uruchomić.
    Jedyny sposób to przekręcenia pokrętła na 0 i wyłączenie wtyczki z sieci na pare minut i poźniej loteria, albo po włączeniu wtyczki do sieci i przekrcęniu pokrętła na program do dokonczenia - pralka startuje i kończy program albo i to sie ostatnio coraz częściej zdarza: dioda "pracuje" mignie raz przy przekręcania pokrętła z pozycji 0 i znów wszystko gaśnie i znów trzeba czekać z wyłączoną wtyczką aż za ktorymś razem pralka "załapie".

Czy ktoś mógłby zdiagnozować problem i zaproponować rozwiązanie?

Z góry dziękuję.

PS. Po ewentualnych propozycjach prosiłbym o pozostawienie wątku otwartego bo chciałbym odpisać czy to pomogło czy nie.

3
  • #5 05 Sty 2009 22:09
    staszekf
    Poziom 32  

Sprawdź styki wyłącznika na module.Pozdrawiam.

1
  • #6 06 Sty 2009 09:52
    Adam222op
    Poziom 9  

witam ja również miałem taki przypadek w tej pralce. Sposób na to jest taki iż trzeba rozkręcić przedni panel pralki dostać się do przełącznika programatora i wyczyścić styki na przełączniku.

1
  • #7 06 Sty 2009 17:48
    kruszyna 2
    Poziom 17  

witam miałem podobny problem .Dostałem się do modułu przeczyściłem styki na przekażniku i pralka śmiga

0
  • #8 06 Sty 2009 20:18
    23Magik
    Poziom 11  

Witam
    Ja też miałem taki problem parę razy (w paru pralkach oczywiście).
    Trzeba poprawić lutowanie włącznika głównego na sterowniku pralki tak,aby po ponownym wlutowaniu trzpień włącznika, na pozycji "0" programatora, dotykał do dźwigienki pośredniej, a ta do wybieraka programów.

0