Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka Samsung DVD-HR757/XEF - firmware -zgodność z /XEO

AliAs99 21 Lut 2008 11:12 1020 0
 • #1 21 Lut 2008 11:12
  AliAs99
  Poziom 1  

  Nagrywarkę kupiłem w pixmania.pl . Niestety nie ma polskiego menu, co bardzo przeszkadza mojej małżonce.
  Te sprzedawane w Polsce mają oznaczenie /XEO, moja zaś to wersja z Francji - /XEF.
  Czy można do wersji /XEF nagrać firmware od polskiej wersji nagrywarki - /XEO ? Innymi słowy - czy nagrywarki są sprzętowo ze sobą zgodne. lub może nawet identyczne? (nie jestem elektronikiem, lecz informatykiem).

  Problem może być z kodowaniem naziemnej telewizji PAL B/G, PAL B/K, Secam.
  W instrukcji od mojej wersji francuskiej (/XEF) napisane jest, że odkodowuje PAL B/G oraz SECAM L/L' (w menu ustawiania programów jest nawet opcja B/G lub L/L'). Z kolei w instrukcji od polskiej wersji (/XEO) napisane jest (cytuję): "PAL, SECAM-B/G, D/K, I" (w menu ustawiania programów nie ma jednak żadnej opcji typu PAL - SECAM). Wywnioskowałem z tego, że moja nagrywarka nie będzie poprawnie działać z sygnałem PAL D/K, który obowiązuje w Polsce - jednak jest inaczej - programy takie można odbierać. Wniosek z tego, że instrukcje są do niczego - nie podają dokładnie typów sygnałów. I być może nawet nagrywarki /XEF oraz /XEO są sprzętowo identyczne.

  No a gdyby nagrywarki były sprzętowo identyczne, to może mógłbym wgrać do swojej nagrywarki firmware od wersji /XOE - z językiem polskim. Tylko jeszcze miałbym problem skąd wziąć to firmware - aktualizacji na stronie Samsunga jeszcze nie ma. Zaś dostępu do serwisu GSPN Samsunga nie posiadam - nie pracuję w autoryzowanym serwisie. Być może gdybym miał dostęp, to znalazłbym tam odpowiedź na pytanie, czy wersje /XEF i /XEO są identyczne no i znalazłbym także oryginalne firmware do obu wersji.

  Pozdr.

  0 0