Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka ARDO LS9209A miga jedna kontrolka reszta nie działa

21 Lut 2008 13:01 2912 2
  • Poziom 10  
    Witam. W zmywarce ARDO LS9209A po załączeniu piknie dwa razy i zaczyna migać jedna kontrolka wyboru programu (intensywny). Nie reaguje na jakiekolwiek przyciski i oczywiście nic nie działa.
    Zmywarka posiada programator elektroniczny. Płytka programatora sucha bez nalotów i widocznych uszkodzeń jakichkolwiek części.
    1. Czy ktoś wie co to może być?
    2. Gdzie można kupić do tego ustrojstwa programator i ile może kosztować?
  • Poziom 18  
    A reset robiłeś? czy nie?
  • Poziom 10  
    Zmywarka już działa! Sprawdziłem na płytce wszystkie tranzystory, diody i triaki. Sprawdziłem napięcie zasilania na procesorze. Sprawdziłem wszystko co tylko mogłem sprawdzić! A zamiast tracić czas powinienem pomyśleć jak każde dziecko by pomyślało. Że skoro naciskam ten guziczek od zmiany programu i on tego programu nie zmienia -to może właśnie ON JEST POPSUTY!!! Koszt tact-switch'a (mikro przełącznika) parę groszy. Należy pamiętać też, że programy da się tylko przełączać przy otwartych drzwiach zmywarki.Na marginesie zmywarka od nowości działała dwa lata (kosztowała wtedy 1900zł). Panowie z serwisu powiedzieli gościowi 500 zł za wymiane programatora. Ja kupiłem ją na aukcji za 70 zł. Wygląda jak nówka mimo,że stała kilka lat w garażu.