Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

koszt wymiany uszczelniaczy zaworow 405 1,6 92r

herbiasty 21 Lut 2008 13:33 11758 5
  • #1 21 Lut 2008 13:33
    herbiasty
    Poziom 19  

Witam!!
    Jaki moze byc koszt wymiany uszczelniaczy w moim mule??
    po zminie oleju z polsyntetyka na mineralny, to jak auto sie nagrzeje kopci juz na lekko niebiesko niebiesko i czuc olej.. poprzedni wlasciciel mowil ze oringi sa zuzyte.. ale teraz juz mnie to denerwuje.. pierscienie raczej nie ruszone bo "mocy" mu nie brakuje.. autko ma zrobione 230 000...
    PZDR!!
    a ha!! srednio ze 1,4 litra na 1000km fakt.. jezdze w tarsy z duza predkoscia.. i czasem lubie dac w piec.. ale w ksiazce serwisowej podaja ze max 0,5l oleju na 1000 przy normalnej jezdzie to norma??

0 5
  • Pomocny post
    #2 21 Lut 2008 14:10
    radzio740
    Poziom 16  

trzeba zwalic glowice mechanicy roznie biora do tego planowanie 60=80 pln uszczelka glowicy przydaloby sie sprawdzic prowadnice jak sa luzne to wymiana uszczelniaczy na prozno przy okazji dotrzec zaworki a co do pierscieni to to ze ma buta to nie swiadczy ze pierscienie olejowe sa ok jesli kopci podczas jazdy to bardziej wyglada na pierscienie ciezko oszacowac koszty generalnie od 300pln

0
  • Pomocny post
    #3 21 Lut 2008 21:40
    MichaelR
    Poziom 20  

Sama wymiana uszczelki pod głowicą z uszczelniaczami oraz dotarciem zaworów to koszt około 500PLN. Planowanie głowicy 50-100PLN plus ewentualne prowadnice i zawory oraz kpl uszczelek i uszczelniaczy.
    Ceny z okolic W-wy.

Polecam zacząć od próby olejowej sprawdzisz wtedy pierścienie i tuleje cylindrowe (dla nie znających tematu - sprawdzenie ciśnienia sprężania na nagrzanym silniku, oraz 2-gi raz to samo po wlaniu 5cm^3 oleju na każdy z cylindrów)
    Po tym będziesz wiedział co dalej.

Obstawiam że pierścienie też będą do wymiany.
    P.S. Polecam zalać silnik po naprawie pół syntetykiem - lepsze smarowanie silnika.

0
  • #4 21 Lut 2008 22:01
    mario11
    Poziom 13  

jeśli to uszczelniacze to po nocy powinien prządnie zakopcic a pozatym to czesta usterka

1
  • #5 21 Lut 2008 22:44
    herbiasty
    Poziom 19  

spoko.. ciemniak z mechaniki nie jestem ;P
    za 2 tygodnie ojcie wraca z zagranicy i rozbieramy silnik... jak duze koszta to wsadzam 2,0 Mi16 ;D
    narazie zaleje zageszczacz.. bo sam sie boje glowice zdzierac..
    PZDR!!

P.S dzieki i sorry ze zawracalem glowe.. ale chcialem sie upewnić..

0
  • #6 24 Lut 2008 19:52
    tarzan107
    Poziom 20  

Jak wsadzisz mi16, to się dowiesz co to są koszty paliwa.

0