Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk w Obudowie nie widzie

7Pavel7 21 Lut 2008 15:28 965 9
  • #1 21 Lut 2008 15:28
    7Pavel7
    Poziom 10  

Witam zakupiłem obudowę USB do dysku i nic nie chce działać ,gdy podłączam pod komputer to pisze ze USB jest podłączone ale nic niema w moim komputerze ,gdy wejdę Mój komputer >> właściwości >> sprzęt >> menadżer urządzeń to dysk tam jest ale w żaden sposób nie mogę na niego wejść pomocy !!! a ten program Partition Magic 8.0 to KOMPLETNE DNO !!!!!!!!!!!! jakieś błędy wyskakują a jak partycje formatuje cala to mi nie chce na FAT32 tylko bierze NTFS muszę dysk podzielić na 2 części ,żeby chciał przekonwertować na FAT32 , Ferguson 8900 oczywiście tez dysku nie widzi mam już tego dosyć pomóżcie co mam robić ??????

Oto ta obudowa:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=311386554

Dysk w Obudowie nie widzie
    CHCE TEN DYSK SFORMATOWAC POD FAT32 BO CHCE GO PODPIAC POD FERGUSON HD PVR 8900

DYSK TO 40gb a dokladnie 37,2 gb

czy ktos jest w stanie mi pomoc ???

• #2 21 Lut 2008 16:50
    crown2
    Poziom 16  

Witam.
    A moze w pierwszej kolejnosci sprawdz dysk pod wzgledem Badsector's.
    Problemy w przekonwertowywaniu zazwyczaj dotycza blednych sektorow na dysku.Sprawdz i napisz czy wykrylo uszkodzenia sektorow.
    Pozdrawiam.

• #3 21 Lut 2008 16:57
    7Pavel7
    Poziom 10  

cos wieej prosze bp jestem zielony i nie lape

• #4 21 Lut 2008 17:09
    crown2
    Poziom 16  

Uzyj jakiegos programu do regeneracji sektorow dysku;np. Hdd Regenerator

• #6 21 Lut 2008 17:46
    korpirkor
    Poziom 13  

Pierwsze pytanie - czy podłączyłeś toto do zasilacza ?
    Dysk najlepiej podzielić i sformatować spod diskmgmt.msc.

btw. Dysk na pewno znajduje się w środku obudowy ? Na allegro przecież sprzedawana jest obudowa bez dysku :P

• #8 21 Lut 2008 18:37
    kwarki
    Poziom 16  

Podlaczasz do laptopa czy desktopa?
    Jesli do desktopa to moze lepiej byloby podlaczyc go bezposrednio w srodku i ustawic prawidlowo partycje.

Jesli to laptop to:
    Podlacz wszystko. Upewnij sie ze zasilanie jest podlaczone. Przyloz ucho do tej obudowy i posluchaj czy dysk kreci i nie wydaje jakichs dziwnych dzwiekow (zgrzyty, stuki itd. wmiare ciche terkotanie jest normalne).
    Jesli wydaje sie pracowac dobrze to po podlaczeniu tego do komputera oraz po zainstalowaniu sobie przez windowsa sterownikow, kliknij prawym klawiszem myszy na ikonie Moj komputer i wybierz Zarzadzaj (manage). Tam po kliknieciu na ikonke urzadzen magazynujacych powinienes zobaczyc dyski w komputerze. Bedziesz mial mozliwosc usuniecia, zalozenia partycji.
    Najprostrzym sposobem sprawdzenia dysku jest zrobienie pelnego formatowania lub/i sprawdzenie checkdiskiem z pod windowsa. wybierz wlasciwosci dysku i w zakladce narzedzia masz program do sprawdzania dysku (jesli nie wiesz gdzie to znalezc to wylacz komputer poprzez odlaczenie pradu i po ponownym uruchomieniu powinien sam zaproponowac sprawdzenie dyskow)

• #9 21 Lut 2008 18:51
    7Pavel7
    Poziom 10  

UDALO SIE !!!! DZIEKUJE ZA POMOC !!!!!!!!

• #10 21 Lut 2008 18:55
    crown2
    Poziom 16  

Napisz jakiego rodzaju rozwiazanie przynioslo efekt aby ludzie szukajacy odpowiedzi wiedzieli gdzie tkwil problem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME