Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FAbryczne radio Avensis 2007 - problem

21 Lut 2008 17:18 2377 4
 • Poziom 9  
  Zainwestowałem w dobre głośniki PO-650. Zostały podpięte bezpośrednio do radia fabrycznego Toyoty Avensis 2007. Pojezdziłem trochę ale zaczęło mnie drażnić "dominacja" średnich i wysokich tonów. Trąbka w utworach ogłusza. Pomyślałem więc że niska moc radia nie jest w stanie wydobyć niskich czestotliwości z DEGO. Zainwestowałem we wzmacniacz. Tymczasowo został podpięty też sub. I co - to samo. Efekt tylko się spotęgował. Odpowiednio regulując na wzmaku da sie wydobyć niskie tony ale średnica i tak dominuje i męczy uszy. Poza tym wygląda na to ze fabryczne radio ma taki feler ze im głośniej sie je ustawia tym mniej daje basu.

  No i teraz pytanie, czy opisane powyżej odczycia słuchowe to wina radia.? Czy ma ktoś może jakiś pomysł jak w tym aucie wsadzić inne radio ?. Staddardowo jest tam taka szafa 2 din którą wyciąga się razem ze sterowaniem klimą.
 • Moderator CarAudio
  Kup "normalne" radio i wsadź je do schowka (pod siedzenie,bagażnika .....itd. ) .........,bo takie "firmowe kombajny" (radio,klima ....fontanna ......i co tam jeszcze :-) ) nie zagrają nigdy na tyle dobrze ,żeby pokazać co potrafią DegoPO .


  PS: podpiąłeś tweetery na -6dB we zwrotkach ?Jaki wzmacniacz?
 • Poziom 9  
  Instalację robiła Lubelska firma Car Audio. Dowiem sie jutro jak podpieli tweetery. Pamiętam ze na zwrotkach faktycznie było 3 i 6 dB. Co daje 3 lub 6 ? Wzmacniacz to mało popularny wzmak Blaupunkt Velocity VPA 4120 czyli najwyższa linia Blaupunkt.

  Jakieś konkretne, sprawdzone pomysły co do możliwej lokalizacji radia? Może jest jakas ramka w miejsce fabrycznego 'kombajnu' - ja nie znalazłem takowej.

  Jutro postaram sie podpiac inne radyjko dla próby.
 • Moderator CarAudio
  Znając zapędy "upodobania niemieckich sprzętów" w tym też Velocity ,to pewnie góra pasma nie należy do "łagodnych" ......zobacz na zwrotce ,jak masz podłączone tweetery , bo może minutka roboty (przełożenie 2 kabelków na zwrotce) będzie twoim wybawieniem .
  PS: -3dB ,to zmniejszenie "głośności" tweetera o połowę ..
 • Poziom 9  
  OK sprawdze zwrotki.
  Mam jeszcze takie 'lamerskie' pytanko:
  Denerwuje mnie 'nadmiernym nasyceniem' zakres, odpowiadający odsluchowo np trąbce, niektórym wokalom. Za one moim zdaniem za głośne wzgledem reszty instrumentów. Który z głośników odtwarza te tony, tweeter czy woofer ?