Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z M2BUS-em

23 Wrz 2002 18:28 3884 18
  • Poziom 28  
    Mam problem :( Mam tylko 2V na wyjściu tego kabla. Czego to przyczyna. Stabilizator jest w porządku chyba. Kabel własnej konstrukcji :) oczywiście ze schematu.
  • Poziom 17  
    sprawdz czy ktos nie wstawil zenerek na wyjsciu TTL.Mozesz tez sprawdzic napiecia na kondensatorach czy sie zgadzaja z aplikacja (powinno byc +10 -10 ,ale nie pamietam na ktorym jakie).
    Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Jest napięcie dobre tylko kurde może wszystko jest dobre ale nie chce mi wykrywać telefonu :(
  • Poziom 28  
    Kurde sam nie wiem co jest. :(
  • Poziom 11  
    jNa wyjściu kabla do telefonu musisz mieć minimum 2.4V tak wynika z serwisówki np.Noki. Ja miałem podobny problem wstawilem diody Zernera na troszke wyższe napiecie..i po sprawdzeniu czy nie przekracza 3.2V...telefon sie zgłosil.
    Sprawdź czy na liniach masz sygnaly wychodzace najlepiej oscyloskopem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    ja na wyjsciu nie mam zadnych zenerek i zadnej noki nie uszkodzilem.Lykaja 5 V i nic nie mowia.Mialem kiedys problem z kablem ale okazalo sie ze mialem zepsutego logomenagera.Sprawdzaj raczej na NokiaTool na tym zawsze mi chodzil kabelek.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    wyslij schemat z ktorego robiles kabel to wtedy pomyslimy
  • Poziom 11  
    Masz rację felu....najważniejsze jest to by na liniach wyjściowych bylo powyżej 2,4V. I zgadzam sie ze schemat kabelka dużo by pomógł tak jak sugeruje hki
    Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    z moich kabli żaden bez 232 nie chciał działać. Za to wszystkie aplikacje z 232 nie sprawiały problemów. Ja miałem zenerki 3.3V - jeśli możesz wyprubuj schemat z 232 ( ICL232, NIH232, ***232 ). Ten układ to typowy interfejs transmisji szeregowej. Stany na porcie COM mogą przyjmować bardzo szerokie wartości i naprawde na niekturych kompach może to nie działać.
  • Poziom 28  
    To rzuć schemat do tego z 232
  • Poziom 28  
    Ty albo ja mam coś z portami zwalone bo tak samo Dejan nie chce działać. Jak np. robie backup to połączy sie z telefonem i wiesza się na tym jak zgrywa backup z nokii 3310.
  • Poziom 28  
    Ty ale czy to podejdzie do 3310
  • Poziom 20  
    testowalem na 51,82,32 i na wszystkich bez zazutu. z tego co wiem to zasada transmisji w 33 jest taka sama wiec bedzie dzialalo na 100%.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja tym łączyłem się z 3210, 51xx, 61xx, 6210 i chodziło O.K.
  • Poziom 17  
    Mam to samo tylko z zenerka zamiast stabilizatora(wlozylem calosc w DB9) i chodzi z 3310 napewno!!!!
  • Poziom 28  
    A po co jest w 3310 ten tryb *#92702689* bo tam jest coś takiego jak transfer coś tam i po co to jest??
  • Poziom 20  
    Do OLCHA 0098

Ja mam kabel zrobiony wedłóg twojego schematu i działa bez zarzutów.
    tylko zamiast stabilizatora podłączam mu baterie płąską 4,5V bo inaczej niema napięcia na stabilizatorze.