Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pioneer dv-350 zepsuł się

adi-niunio 02 Sty 2004 11:23 2789 6
  • #1 02 Sty 2004 11:23
    adi-niunio
    Poziom 22  

jak w temacie, wieczorem słuchałem płyt, rano go wyciągłem, podłączyłem kabel zasilający i już się nie chce włączyć, (kabel dobry bo sprawdzałem, bezpiecznik też)

0 6
  • #2 04 Sty 2004 20:53
    AndrePL
    Poziom 12  

Zacznij od sprawdzenia bloku zasilacza - pewnikiem impulsowego - tzn. :przetwornica ,elki w przetwornicy , ewentualnie zimne luty na elementach mocy.

0
  • #3 06 Sty 2004 22:21
    gorzyga
    Poziom 20  

W tych zasilaczach leca rezystory po pierwotnej stronie. Problem jest w tym,ze w tych sprzetach montowane sa 2 typy zasilaczy. Z tego co pamietam,byl to CHYBA rezystor R74 lub R64... ale dokladnie nie pamietam. To sa rezystory o dos duzej wartosci (w jednym z typow zasilaczy byl rezystor 680kom). Sprawdz miernikiem DOKLADNIE rezystory po stronie pierwotnej zasilacza,pisze DOKLADNIE poniewaz,trzeba je wyjac,zeby sprawdzic,bo czesto rownolegle z nimi sa inne rezystancje,a uszkodzenie polega na tym,ze rezystor dostaje przerwy. Pozdrawiam.

0
  • #4 15 Sty 2004 11:44
    adi-niunio
    Poziom 22  

mam sjest to zasilacz vwr1352 mam schemat ale nie ideowy i rozmieszczenie elementów, ale niestety nie ma wartości elementów, ani żadnych oznaczeń co do sygnałów jakie mają w damym miejscu być, tylko te co są na wyjściu taśmy.

Czy taki zalacz powinien chodzić od razu, czy trzeba go jakoś uruchomić (nop z pilota, albo zwierając coś ????)

elko jest dobry, poadnięty był rezystor 47kom podłączony równolegle do kabli zasilających

0
  • #5 15 Sty 2004 18:39
    gorzyga
    Poziom 20  

Ten zasilacz powinien ruszyc od razu jezeli zostala usunieta usterka. Z usterek to mialem tylko takie: uszkodzone rezystory o ktorych pisalem wyzej,wyschniety kondensator na filtracji napiecia sieciowego,uszkodzony warystor na wejsciu,uszkodzone beezpieczniki.

0
  • #6 21 Sty 2004 09:38
    adi-niunio
    Poziom 22  

a ten warystor to ajk sprawdzić czy jest dobry ?????

bo to jest to co jest podł ączone równolegle do sieci i jest oznaczony jako Z1,

co to jest BEA1 na tym schemacie ???

0
  • #7 25 Kwi 2005 23:43
    sbuli
    Poziom 19  

Witam
    Zainteresowałem się tym tematem bo miałem podobny problem, symbol zasilacza w tym DVD: VWR1364.
    adi-niunio wydaje mi się ze rezystor o którym pisałeś nie moze być przyczyną "nie dpalenia " zasilacza. Jest to rezystor oznaczony jako R1 wartość 4,7 Mohm podłaczony jest równolegle do lini zasilajacej, razem z kondensatorem i dławikiem tworz filtr wejściowy.
    Uszkodzenie tego rezystora napewno nie spowoduje takiego zachowania zasilacza.
    Ty napisałes

Cytat:
    elko jest dobry, poadnięty był rezystor 47kom podłączony równolegle do kabli zasilających
    moze źle odczytałeś kolor 3 paska i pomyslałeś że jest to rezystor 47k i stąd wniosek że był uszkodzony. Wartość tego rezystora (przynajmniej w moim przypadku) była 4,7M a kolory pasków 1. żółty 2. fioletowy 3. zielony 4. złoty, zgadza się więc wartośc i oznaczenie.
    Natomiast rada kolegi gorzyga była jak najbardziej słuszna uszkodzony był rezystor R74 który w tym zasilaczu (VWR1364) miał wartośc 2,2Mohm.
    Po wymianie na nowy, zasilacz "odpalił"
    A u Ciebie adi-niunio też był uszkodzony R74 bo piszesz w poście
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic85385.html
    i wydaje mi się że tylko ten R74 bo R1 nawet gdyby był uszkodzony to nie ma żadnego wpływu na prace zasilacza.
    Pozdrawiam

0