Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes 210 E230 Pompa paliwa

21 Lut 2008 21:13 4446 7
  • Poziom 9  
    Witam i proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny dziwnej pracy pompy paliwa w E 230, 96r. Praca pompy po uruchomieniu silnika jest normalna tzn. cicha, natomiast po kilku minutach pracy pompa zaczyna cyklicznie co kilka sekund głośno pracować i tak cały czas, wygląda to tak jakby co jakiś czas zasysała powietrze. Nie zauważyłem istotnych zmian w pracy silnika.Wymieniona została pompa paliwa na oryginalną Boscha, filtr paliwa, wymontowany i przeczyszczony został zbiornik paliwa, wymieniony przewód łączący zbiornik paliwa i pompę i dalej to samo. Mechanicy nie są w stanie określić przyczyny. Może ktoś spotkał się z takim problemem. Proszę o odpowiedź.
  • Poziom 16  
    sprawdz kolego czy nie robi ci sie podcisnienie w zbiorniku paliwa wtedy pompa ciagnie przez sile bo ma ciezko odkrec korek wlewu jak autko bedzie pracowalo w momencie dziwnych odglosow z pompy i przystaw w momencie odkrecania ucho to uslyszysz
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Auto było uruchomione w warsztacie dosyć długo z otwrtym wlewem paliwa ale żadnych zmian nie zauważono.
  • Poziom 16  
    a moze to wina samej pompy jakbys mial mozliwosc to ja podmien
  • Poziom 9  
    Mam starą i nową, mechanik zamieniał już parę razy, ale objawy są identyczne.

Dodano po 4 [minuty]:

Dodatkowo mechanik podłączał pompę do filtra przeźroczystym wężem i po kilku minutach pracy było widać pęcherze powietrza.
  • Poziom 16  
    wynika ze ssie lewe powietrze trzeba zobaczyc przewody do zbiornika ewentualnie smok w zbiorniku nieszczelny albo zabrudzone sitko na koncu smoka trzeba dmuchnac w niego powietrzem
  • Poziom 9  
    Sitko było przedmuchane, jest czyste, przewód ze zbiornika do pompy nowy, zostały 2 cienkie gumowe przewody wychodzące ze zbiornika, chyba powrót paliwa i odpowietrzenie, ale mechanik sprawdzał, są drożne, nie wiem tylko jak sprawdzić smok.
  • Poziom 16  
    najlepiej wyjac ze zbiornika sprawdzic czy rurka nie pekla chodzi o szczelnosc z jednej strony zatkac z drugiej dmuchnac