Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KV-B251K, cykliczne znika obraz i dźwięk.

22 Lut 2008 01:07 1091 3
  • Poziom 18  
    Witam, dostałem do naprawy telewizor z następującą usterką:
    -bardzo ciężko jest włączyć telewizor z pozycji „Standby”;
    -po włączeniu, pojawia się obraz i dźwięk prawidłowy i po 3 sekundach znika na około 30 sekund i jest to cykliczne;
    - w czasie tych 30 sekund widać tylko numer kanału i przy maksymalnej głośności słychać bardzo słaby dźwięk.
    W zasilaczu wymieniłem trzy elki po stronie pierwotnej.
    Bardzo proszę o pomoc i poradę czy miał już ktoś podobny defekt w tym modelu.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Przy takim zachowaniu TV wymienia się wszystkie elki po stronie pierwotnej jak i wtórnej. Szczególną uwagę należy zwrócić również na zimne luty. Po zaniku obrazu co się dzieje z napięciami z przetwornicy?
  • Poziom 18  
    Witam, dziękuję za odpowiedź. Na razie wymieniłem tylko elki po stronie pierwotnej i sterownik przetwornicy (TDA 4605-3). Napięcia w chwili kiedy obraz i dźwięk jest normalny, oraz kiedy znikają, są takie same i wynoszą:
    - +/- 22V OK
    - 15.5V lekko zawyżone 17.5V
    -7,5V lekko zawyżone 9V
    -135V OK
    -33V jest lekko zaniżone 31.5V(varikapowe).
    Po niedzieli wymienię wszystkie elki po stronie wtórnej. Pod kątem zimnych lutów przeglądałem i znalazłem 3 w stabilizatorze 5V.To tyle na razie, napiszę jak sprawa się posunęła po wymianie reszty elek.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Witam, po wymianie reszy elek po stronie wtórnej, przelutowaniu płyty telewizor ruszył i wszystko jest OK. Na tym zamykam temat.
    Pozdrawiam.