Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez ATU plus problem - instlacja gaz ??

22 Lut 2008 09:46 2923 6
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem z Polonezem Truck PB + LPG . Mianowicie chodzi o układ zasilania. Od tygodnia się z tym nie mogę uporać. Zmieniłem komputer, wtryskiwacz benzyny, silnik krokowy ( cały moduł wtryskowy) auto nie odpala na żadnym paliwie. Iskra jest na każdym cylindrze, paliwo dochodzi do modułu wtryskiwacza ( pompka podaje ). Bezpieczniki, przekażniki OK. Czujnik wału korbowego zmierzyłem rezystancję 86 Ohm tyle powinno być. Nie wiem juz czego szukać ale podejrzewam jeszcze centralkę LPG. Zamontowana w nim jest centralka TARTARINI TEC99. Wyczytałem gdzieś że czasmi przełącznik GAZ/BENZYNA może szwankować i też jest klapa. Dlatego zwracam się z prośbą o podesłanie jakiegoś schematu lub instrukcję jak odciąć zupełnie instalację gazową aby jeśli jest uszkodzona nie wpływała na zasilanie benzyną. Z góry wielkie dzięki za wszelkią pomoc i rady.
  • Poziom 12  
    sprawdz czy zamontowany jest jakis emulator i polacz obwod wtryskiwacza
  • Poziom 15  
    wez zwyklą zaróke np 5 W i podepnij pod wtryski bedzie migac jesli tak to masz uklad wtryskowy sprawny jesli nie to masz uszkodzone albo kompa albo emulator lub niemasz podawanego napiecia na wtryski moze to byc wina przekaznika ktory podaje staly plus (w moim wypadku) niekiedy minus sprawdz to przedewszystkim jesli sobie nie poradzisz to moge ci pomuc jestem z Żyrardowa wiec niedalego masz mail to sie umowimy opozdro Waldekk111(malpa)tlen.pl
  • Poziom 27  
    Można też sprubowac odpalić na gazie. żarówką lub kontrolką na 12 woilt. Muszisz sprawdzić, czy wszystkie zawory gazowe są otwierane. W zbiorniku drugi w komorze silnika .I na reduktorze.Chyba że masz doprowadzone podciśnienie.To będa tylko dwa zawory. A zamiast regulatora dawki gazu z silnikiem krokowym zamontuj zwykły zawór .Jest tego za autozłomach bez liku. Jeżeli z reduktora powoli wychodzi gaz do mieszalnika .To powinien odpalić W ten sposób łatwiej zlokalizujesz usterkę.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    rozrząd sprawdzałeś?
  • Poziom 10  
    Witaj żarówka nie sprawdza sie napiecia (sygnału) z komputera bo go spalisz nadaje sie tylko dioda sprawdz zawur elektromagnetyczny na butli czy załancza :|
  • Poziom 32  
    Iskra jest, ale czy w odpowiednim momencie ?