Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodge Grandcaravan '97 3,3 lpg

22 Lut 2008 15:44 1797 6
  • Poziom 10  
    Brak mocy na gazie, kilka razy próbowałem kalibrować instalacje ESGI II /nowe kable i świece/ P1=1,7 ; korekta=1,29; dysze=3,0 rekomendowane do tej mocy.
    Na lpg jedzie jak traktor i wyskakuje check. Na benzynie pali dobrze i nie szarpie. Poszukuje podpowiedzi w rozwiązaniu tego problemu. Dziękuje.
  • Poziom 16  
    malo danych kolego czy to swiezo zalozona instalacja jakie jest cisnienie na reduktorze i podcisnienie czytane przez mapsensor no i oczywiscie czy konfiguracje sa poprawne
  • Poziom 10  
    jak dobrze pamiętam MAP 34-40kPa a na reduktorku 1,6-1,8 zalezy czy chodzi na lpg czy na benzynie. Dzisiaj jeszcze podepne się i zrobie PrtSc

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

Tak, oto dane z programu ESGI w PP// może na mniejszym P1=1.3 kalibrowac, co Wy na to?GAZOWNICY pomocy!
  • Poziom 10  
    Usterkę znalazłem ? ! Nie pali na 4 cylinder. Po wyłączeniu go w panelu sterowania lpg jedzie jak trzeba. Czy mżna rozpiąc ten cylinder i poddac go zasilaniu na benzynie a reszta na lpg?
  • Poziom 18  
    steve.bn228 napisał:
    Usterkę znalazłem ? ! Nie pali na 4 cylinder. Po wyłączeniu go w panelu sterowania lpg jedzie jak trzeba. Czy mżna rozpiąc ten cylinder i poddac go zasilaniu na benzynie a reszta na lpg?

nierozumiem czegos?? chcesz miec 5 cyl na LPG a jeden na beznynie?? a nie prosciej zrobic jak sie nalezy i miec wszytskie V6 na lpg?
    ja osobiscie to stwialbym w tym przypadku na wadliwy montaz instalki lub uszkodzenie wtrysku.
  • Poziom 10  
    Dzisiaj jeszcze pokombinuje, wyeliminuje wadliwosc wtryskiwacza gazowego i sprawdze albo zrobie nowa uszczelke pod kolektor ssacy.
    Wiem, ze byla przerwana nalozylem spec pasty, ale to nie pomoglo moze puscila?
    Mam zamiar sprawdzic cisnienie na cylindrze, ale wydaje mi sie ze jest Ok!
    Napisze jak to poszlo.
    Dzieki za komentarz.
  • Poziom 10  
    Zagadka rozwiązana.Cylinder czwarty stracił paramety. Na benzynie jako tako to jeździło, ale gdy dostał gazu,cieższe parametry pracy,to calkiem wysiadło. Kolega gazownik dobra ręka do starych wraków założył inną cewkę <żółtą>,przekalibrował wtryskiwacze gazowe(imbusikiem poprzestwiał dociski sprężyny w tym całym mech.wtryskiwacza) i jakoś to gadało jednak po trzech miesiącach wyraźnie daje się oddczuć brak prawidłowej pracy cylindra. Bęzynka jeszcze jako tako.

Właśnie biorę się do zabrania/wymontowania gaziochy i wkładam do MBc320,2000 zoryginalnym 107k na liczniku.
    Przejechałwm 22k mile na Dodge Grandcaravan przyjemy do jazdy po autostradach, pakowny niczym WÓŁ ROBOCZY.Nie zawiódł mnie ani razu,ale do taniej eksploatacji na lpg raczej bym nie polecał, za delikatny. Jeźdiłem nim od stanu licznika 107k mil, olej 2x w silniku i 1xskrzynia automatu.
    Automat wyraźnie zaczyna szarpać co potwierdza gdzieś zaczytane,że po120k mil ten problem się pojawia.
    Pytajcie jak cos potrzeba, ja teraz biorę sie za testowanie MB bo juz nie potrzebuje przestrzeni do pkowania rodzinnych klamotów, jednak tej jazdy w podwyższeniu i ogromnego bagażnika-zamiast trzeciego rzędu siedzeń, odsuwanych drzwi bocznych to będzie mi brakować.
    za woła roboczego mam teraz nissana pickup'a-ten to ma się czym poszczycic w swojej kalsie.

Pozdrawiam na forum,

Dziekuje