Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Brandt WM1001ECO - nie grzeje wody i nie wylewa

22 Lut 2008 19:28 2657 7
  • Poziom 9  
    Pralka Brandt WM 1001 ECO - problem

Pralka 7-letnia działająca do tej pory bez zarzutu - żadnych napraw.
    Nagle grzałka przestała grzać, a wyjęta odzież jest mokra, jakby w ogóle nie była odwirowana.
    Próby wykonałam kilkakrotnie. "Na słuch" wszystkie fazy prania wydają się przebiegać tak jak do tej pory - pobieranie wody, samo pranie i odwirowanie. Czas prania jak zwykle.
    To, że grzałka nie grzeje sprawdziłam poprzez zatrzymywanie prania i sprawdzanie czy woda jest ciepła - przez cały czas była zimna.
    Zgodnie z instrukcją wymontowałam i oczyściłam tzw. "pułapkę" filtra,
    ale poza niewielką ilością kamienia nic tam nie było i oczyszczenie
    nie pomogło.

Pytania: jaka może być przyczyna i w zależności od podejrzewanej przyczyny czy warto naprawiać (pralka kosztowała 1600 zł)?

Pozdrawiam
    Z
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Zrobiłam jeszcze próbę z praniem wstępnym i temperaturą 90C. Po krótkim pobieraniu wody licznik prądu zaczął się obracać znacznie szybciej, co wskazywałoby na włączenie się grzałki. To szybsze obracanie trwało przez około 5 minut. Potem licznik prądu zwolnił. Zatrzymałam wtedy pralkę, ale woda była zimna.

Wyczytałam gdzieś w Internecie, że co mniej więcej 2 miesiące powinno się puścić pranie bez wsadu ale z odkamieniaczem (który nie jest tym samym co Cargol - którego zresztą nigdy nie używałam). Kupię taki odkamieniacz i spróbuję. Znalazłam bowiem wiele opisów gdzie w sytuacji awaryjnej radzi się przede wszystkim pralkę oczyścić i czasem to powoduje, że awaria znika.

Pozdrawiam
    Z
  • Specjalista AGD
    Zanim zastosujesz to "panaceum", to lepiej sprawdź to co napisał szypek72
  • Poziom 9  
    > Zanim zastosujesz to "panaceum", to lepiej sprawdź to co napisał szypek72
    Dlaczego? Czy w przypadku uszkodzenia grzałki lub pompy odkamieniacz może coś zepsuć?
    Problem w tym, że próbę z odkamieniaczem mogę zrobić sama, natomiast do grzałki i pompy muszę wezwać fachowca. I wtedy pewnie już próba z odkamieniaczem nie będzie potrzebna, bo albo zdecyduję się na naprawę albo na kupno nowej praliki. Tylko, że sama diagnoza z dojazdem może sporo kosztować. Oglądałam ogłoszenia w Internecie, ale żaden fachowiec nie proponuje przyjazdu w celu samej oceny. Będę telefonować od poniedziałku.

Pozdrawiam
    Z
  • Specjalista AGD
    Pani_ZZ napisał:
    ale żaden fachowiec nie proponuje przyjazdu w celu samej oceny.

Zacznij od podania adresu.
  • Poziom 9  
    Czy zatem ktoś z Państwa mógłby polecić sprawdzonego fachowca,
    który dobrze, a przy tym nie "ździerając skóry", naprawiłby moją
    pralkę?
    Chodzi o fachowca z Warszawy. W celu zmniejszenia kosztów dojazdu najlepiej gdyby był to ktoś z Mokotowa lub Ursynowa.

Pozdrawiam
    Z
  • Poziom 9  
    Odnośnie poprawionego tematu wątku:
    Pralka nie grzeje wody i nie odwirowuje odzieży.
    Natomaist wodę wylewa, bo po wyjęciu (zdecydowanie mokrej,
    nieodwirowanej) odzieży wody w bębnie nie ma.
    Ponadto, jak pisałam, odgłos odwirowywania jest "o dziwo"
    prawidłowy.

Dziękuję jednak za śledzenie dyskusji. Podobne moderowanie
    baaaardzo by się przydało w ogólnie dostępnych grupach
    dyskusyjnych :-)

Pozdrawiam
    Z