Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Indesit BA 33 - Ponowne rozszczelnienie układu

22 Lut 2008 20:24 4887 9
 • Poziom 10  
  Witam Wszystkich

  Jestem posiadaczem chłodziarko-zamrażarki Indesit model BA33 - jeden agregat i dwa termostaty.
  Lodówka pracowała cicho i wszystko było bez zastrzeżeń do pierwszej awarii pod koniec gwarancji. Serwisant uzupełnił gaz w ramach gwarancji i znowu spokój trwał rok i 1 miesiąc :(
  Niestety po raz drugi rozszczelnił się układ chłodzenia i lodówka oczywiście nie mrozi. Wezwani fachowcy stwierdzili,że mogą zabrać sprzęt i "rozpruć" tylną ściankę z pianką i wymienić aluminiową rurkę na miedzianą bo tam podobno jest łączenie. Usługa ta ma kosztować 350-400zł z napełnieniem.
  Czy warto zaryzykować naprawę i czy wystarczy sama wymiana rurki w tej ściance co z rurkami w zamrażalniku-są również aluminiowe?
 • Specjalista AGD
  lucky-77 napisał:
  Usługa ta ma kosztować 350-400zł z napełnieniem.

  Taniocha. A jak da gwarancję na piśmie na szczelność, to grand-luks-torpedo. Zamrażarką się nie przejmuj.
 • Moderator AGD
  Pewno że warto. To jest fachowe podejście do sprawy.
 • Poziom 10  
  Dziękuję Wam za tak szybką odpowiedź.

  Znacie może takie przypadki z "autopsji", słyszeliście może na jaki czas to może pomóc?
  Gość mówił, że gwarancję mogą dać gdzieś na 3 miesiące, a rurki w zamrażalniku są na wierzchu i też jest tam kilka łączeń-czy to znaczy że tam się nie rozszczelnia?
  Może lepiej kupić nową do 1000zł i już , na dwa lata spokój ;)
 • Moderator AGD
  Odpowiedź masz powyżej.
 • Specjalista AGD
  Nigdy nie byłem zwolennikiem "prucia" fabrycznej izolacji, zbiera się potem wilgoć na wymienionej części parownika, zawilgaca na "amen" piankę, ciężko się rozmraża, rurka miedziana ? nawet bardzo miękką ciężko tak powyginać aby nie odkleić płyty alu od ścianki, pewnie ta wymiana polega na wycięciu fragmentu rurki powrotnej z parownika, zastąpieniu jej "cu" i połączenia lokringiem. Kompletna porażka bo cieknie nie rurka tylko połączenia w 99% przypadków i te 350-400 to wywalanie pieniędzy w błoto. Ja daje gwarancje na piśmie do 2 lat a nie zdarzyło mi się poprawiać po sobie w ogóle.... nie z powodu złych połączeń
 • Specjalista AGD
  colcolcol napisał:
  Nigdy nie byłem zwolennikiem "prucia" fabrycznej izolacji, zbiera się potem wilgoć na wymienionej części parownika, nawilgaca na "amen" piankę, ciężko się rozmraża, rurka miedziana ? nawet bardzo miękką ciężko tak powyginać aby nie odkleić płyty alu od ścianki, pewnie ta wymiana polega na wycięciu fragmentu rurki powrotnej z parownika, zastąpieniu jej "cu" i połączenia lokringiem. Kompletna porażka bo cieknie nie rurka tylko połączenia w 99% przypadków i te 350-400 to wywalanie pieniędzy w błoto. Ja daje gwarancje na piśmie do 2 lat a nie zdarzyło mi się poprawiać po sobie w ogóle.... nie z powodu złych połączeń


  Nie pisz bzdur bo te 99% to się tylko tobie trafia ?


  lucky-77

  jeśli dostaniesz gwarancję na rok to się opłaca
 • Poziom 10  
  Dzisiaj oddałem lodówkę innemu fachowcowi można powiedzieć z polecenia, że gość jest konkretny. Po rozmowie było widać, że wie o czym mówi-więc zaryzykowałem.
  Chce ją sprawdzić na szczelność przez wytworzenie podciśnienia i zobaczy po dwóch dobach co jest grane, też nie jest skłonny do prucia pleców, mówił coś o dołożeniu nowej rurki i obejściu filtra-coś w tym rodzaju :)
  Fakt, że zapakowaliśmy lodówkę do gościa golfa II trochę mnie zastanowił :?: w efekcie tylko 1/3 sprzętu wystawała z pod klapy bagażnika, mam nadzieję że odbiorę ją w całości i co najważniejsze sprawną.

  W dzisiejszych czasach trudno o dobrego fachowca, wyjechali przecież do Anglii, Irlandii... :D
 • Specjalista AGD
  lucky-77 napisał:
  .............
  W dzisiejszych czasach trudno o dobrego fachowca, wyjechali przecież do Anglii, Irlandii... :D


  nie wszyscy
  Ci co coś umią pozostali tutaj :D