Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel CA-64 Moduł GSM, dopisanie numeru, przekaźniki.

22 Lut 2008 21:53 3892 17
  • Poziom 11  
    Witam,
    Posiadam alarm na plycie Ca-64 wraz z podłączonym telefonem GSM do jakiegoś adaptera. Do tej pory alarm był ustawiony tak że jak się odkodowało alarm przychodził sms na podany numer otwarto sklep, przy zamykaniu ta sama historia.
    Dziś poprosiłem Pana instalatora aby dopisał jeszcze jeden numer aby otrzymywał takie same sms. Dostałem taką odp.:
    Koszt około 150 zł 2x40 zł przekaznik plus robocizna.
    Czy jest taka konieczność? Czy nie wystarczy to co mam skoro na jedne numer idzie? Z tego co kojarze to niechcial dodatkowej kasy za ustawienie tego pierwszego numeru ;/

Sciemnia czy faktycznie tak jest ??
    Proszę o pomoc
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 32  
    napisz kolego jasniej o co Ci chodzi? Z tego co napisałeś domniemam że jak wpiszesz kod i system uzbraja się w stan czuwania to centralka za pomoca modemu GSM wysyła Ci sms-a o uzbrojeniu, jesli za pomoca klawiaturki/szyfratora rozbroisz system to tez dostajesz sms-a o stanie systemu.Tak ale co ma do tego numer sklepu? Rozumiem ze chcesz by system wysyłął Ci info na 2 numery na raz tak?
  • Poziom 11  
    Sms dostaje tylko ja na moj numer. A chcialbym aby takie same sms byly wysylane na jeszcze jeden inny numer.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    opowiedz jest prosta.
    1. jezeli posiadasz w centrali modul GSM zintegrowany na płytę główną, to w opcjach programowania( nie pamietam czy w użytkowniku) wystarczy dopisac nową osobę z numerem.
    2. jezeli posiadasz modul zewnetrzny GSM to on jest juz wysterowywany przez centrale z wyscia zał/wył. na przekaznik ktory zalancza wejscie zał./wył. na GSM. A GSM wysyla informacje pod wskazany (juz istniejacy) numer. Czyli wystarczy tylko dopisac nowy numer badz, kolejny i ta sama informacja bedzie szla do kolejnych użytkownikow. Standardowo do GSM mozna wpisac od 4 do 8 numerow. Zależy od wersji lub Użądzenia. Przekaznik taki lepszy kosztuje do 10zł. moze byc za 3zł. tylko czy zadziala po roku??? przeprogramowanie to czas około 3 min. bierze sie roznie od 50 do gory. zalezy jaki klient.
  • Poziom 11  
    Dzieki za pomoc ... krotko mowiac chcial mnie naciagnać.
    Dzieki

Dodano po 9 [minuty]:

A tak przy okazji. Czy mam prawo aby instalator dał mi możliwość poprzez kabel połączenia się centrala-komputer? Np. w celu sprawdzenia wejsc wyjsc itp. ??
  • Poziom 16  
    Nie wydaje mi się ,że chciał Cię naciągnąc 150 zł za usługę z dojazdem to normalna cena , a Twoja centrala ma specjalny program obsługiwany przez użytkownika radze zerknąc do instukcji.
  • Poziom 11  
    On był juz na miejscu przy okazji innej roboty.
    Czytam instrukcje i wyczytalem ze na plycie glownej jest zlacze do polaczenia z kompem. Tylko taka mozliwosc istnieje??
  • Poziom 11  
    Ok rozumiem. Czyli musze miec kabel RS. Wymagana jest jakas autoryzacja? Wpisanie hasla?
  • Poziom 11  
    sharp napisał:
    Z trybu serwisowego musisz mieć uruchomioną łączność RS z manipulatora.
    A od strony użytkownika znajomość hasła użytkownika głównego (administratora)

M.

Haslo administratora znam. Tylko pytanko gdzie na tym manipulatorze jest to złącze? Od dolu jest taka jakgdyby mala klapka. Gdy probowalem ja otworzyc spadla cala klawiatura i zaczal wyc alarm ;/

Manipultor wyglada tak:
    Code:
    http://www.alkam.com.pl/dokument.php?id=168
  • Poziom 14  
    Wydaj kilka złotych i wezwij wykfalifikowanego instalatora. Jednorazowa inwestycja, a ma chronić Twój dobytek.
  • Poziom 11  
    sharp napisał:
    5-pinowe złącze szpilkowe w lewym dolnym narożniku (przy złączu magistrali). Szczegóły w instrukcji instalatora.

M.

Niestety nie moge znalesc ;/
    Od dolu jest jakas wycieta klapka. Ale nie da rady jej otworzyc. Przy otwieraniu spadla mi cala klawiatura. W instrukcji instalatora malo co moge znalesc jest aby info:

Code:
    ort RS-232 manipulatora przeznaczony jest do podłączenia komputera użytkownika.

Współpracuje on z programem Guard64, który umożliwia sterowanie systemem przy pomocy
    komputera (manipulator wirtualny, edycja uprawnień użytkowników) i nadzór (schemat
    obiektu obrazujący stan stref i czujek, przegląd pamięci zdarzeń).
    Połączenie z komputerem wykonuje się na stałe, przy pomocy zwykłego nieekranowanego
    przewodu. Przy kablu DY8x0,5 odległość komputera od manipulatora może wynosić do 10m.
    Wyprowadzenie sygnałów na złączu manipulatora przedstawia rysunek 19.

Ta informacja nie wskazuje ze na zewnatrz manipulatora jest jakies zlacze ;/
  • Poziom 11  
    sharp napisał:
    Nikt nie pisał, że to złącze jest na zewnątrz. Ono jest, ale w środku manipulatora - w instrukcji instalatora, którą miałeś przeczytać Satel CA-64 Moduł GSM, dopisanie numeru, przekaźniki. jest nawet rysunek.

Ok już mam złącze :)
    Teraz nie mogę znaleśc opcji Komunikacja RS. Według instrukcji jest ona dostępna z poziomu hasła serwisanta. Ja mam dostęp administratora. Przynajmniej tak mi się wydaje ;/ Po naduszeniu kodu i * Wyskakuje menu:
    Tryb załaczenia
    Testy
    Downloting
    Dostep serwisu itp.

Czy jest mozliwe ze moze nie ma udostepnionej tej opcji?
  • Użytkownik usunął konto