Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zasilacz hunt key 300 W a migotanie lcd

jerz.y 22 Lut 2008 23:41 972 4
  • #1 22 Lut 2008 23:41
    jerz.y
    Poziom 2  

witam, mam problem z migotaniem obrazu na Sync Master 940n plus, które to podobno na lcd nie występuje, ale u mnie jednak tak. Przy 1280x1024 75 Hz jeszcze jakoś daję radę patrzeć, ale na 60 Hz można dostać ataku epilepsji. co zrobiłem :
    1. wymiana karty graf na gigabyte 7600 gs - brak rezultatu
    2. pomiar stabilności napięcia w sieci - wahania w zakresie 1-2 V - czyli chyba bez znaczenia
    3. zaniosłem monitor do rodziców i podłączyłem do innego komputera - obraz jak żyleta na 60 Hz
    Pytanie : czy może to być spowodowane uszkodzeniem/ przeciążeniem zasilacza w komputerze - 300W obsługuje 2x 80 GB HDD, 2xDVD, karta j.w. Moja płyta główna : Soltek SL-865Pro2-FGR.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    j.d

0 4
  • #2 22 Lut 2008 23:58
    tzok
    Moderator Samochody

Miganie podświetlania w LCD zazwyczaj jest spowodowane zakłóceniami w sieci energetycznej lub jej przeciążeniem. Jeśli u mnie w mieszkaniu ktoś włączy czajnik elektryczny lub piekarnik to mi zaczyna migać podświetlanie w LCD... Zasilacza w PC wykluczyć nie można - przenieś komputer rodziców (albo jakikolwiek inny, sprawny komputer ;) )do siebie, podłącz go w miejsce swojego i zobacz czy LCD dalej miga.

0
  • #3 27 Lut 2008 17:48
    jerz.y
    Poziom 2  

... zamontowałem zalmana 500W ... jest wydatnie ciszej i trochę mniej miga ... ale miga ... na 60hz widać wyraźnie

0
  • #4 27 Lut 2008 18:28
    clown
    Poziom 13  

Jaki zasilacz jest do wyswietlacza LCD ? To prawdopodobnie zaklocenia sieci energetycznej, a masz moze listwe zasilajaca do tego calego sprzetu ?

Obraz na LCD jest podswietlany swietlowka, podobna do jarzeniowej. Jak jest wadliwa to miga, przewaznie zycie LCD sie konczy jak ona umiera. Ale oczywiscie mozna ja wymienic. Jezeli masz takie cos u siebie, a u rodzicow jest inaczej, zajrzyj do gniazdka, moze kable iskrza i taki jest motyw.

0
  • #5 28 Lut 2008 15:38
    jerz.y
    Poziom 2  

nie wiem czy czytał Pan wcześniejszy mój post - nie ma zakłóceń sieci. Listwa jest sprawna. sygnał video idzie z karty, jeśli nie jest winna karta ani zasilacz to chyba została tylko płyta, albo jakieś ustawienie w biosie, o którym nie mam pojęcia. a propos biosu - ekran w biosie wyświetlany jest prawidłowo, bez zakłóceń. Czekam na propozycje ... a nie chciałbym zmieniać płyty :) ... bo powoli zbliżam się do nowego komputera wymieniając kolejne podzespoły :). I jeszcze jedna sprawa - teraz karta ma dodatkowe zasilanie z oddzielnej linii. pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów