Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówko zamrażarka Bosch cooler nie włącza się

23 Lut 2008 01:35 5935 1
 • Poziom 18  
  Witam. Dostałem do naprawy lodówko zamrażarkę Bosch, nigdzie nie mogę znaleźć jaki to model, jedynie mogę podać model agregatu: DA125E13RBY5.
  Na panelu „electronic control” znajdują się od prawej:
  -przycisk włączenia
  -okrągłe kółko jakby wyświetlacza z opisem 1;2;3;4;5
  -przycisk „super” z ikoną płatka śniegu i okienkiem diody.
  Po włączeniu zapala się zielona dioda obok trójki, ale natychmiast przygasa świecąc blado, i nic się dalej nie dzieje, agregat się nie załącza, a po przyciśnięciu przycisku „super”, blado świecąca dioda świeci jeszcze słabiej i zapala się okienko pod napisem „super”, też bladym pomarańczowym kolorem. Objawem miało być wywalenie bezpiecznika, gdy tymczasem u mnie nie robi zwarcia. Jak sprawdzić (i czy można ) agregat na „krótko”, oraz jak zabrać się do tej naprawy. Jest to moja pierwsza próba naprawy lodówki ale chciałbym pomóc bo to dla rodziny. Na forum ani nie znalazłem schematu, podłączenia agregatu, zresztą nawet nie wiem po jakim modelu pralki szukać.
  Bardzo proszę o pomoc.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 18  
  Pomimo braku odpowiedzi opiszę jak sprawę zakończyłem. Odłączyłem przewód rozruchowy sprężarki i zamiast jego podałem napięcie z autotransformatora przez żarówkę 60W i regulując autotransformatorem obserwowałem czy sprężarka się załączy, ale nawet przy pełnym napięciu i jasno palącej się żarówce nie zapracowała co świadczy o zwarciu uzwojenia rozruchowego. Tak więc lodówka na złom gdyż wymiana sprężarki (+napełnianie płynem chłodniczym) byłaby wielce nieopłacalna.
  Na tym zamykam temat.