Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączanie keyboardu przez kabel mini jack do pc - JAK?

MaxiKingEmde 23 Feb 2008 12:41 9095 5
    MaxiKingEmde
    Level 10  
    Witam wszystkich użytkowników,
    ostatnio znalazłem na strychu stary keyboard Yamaha Pss-50. Postanowiłem podpiąć go pod mój komputer, mam kartę dźwiękową realtek ac-97 (standard wbudowana do zestawu). Jedyne wyjście w tym keyboardzie to Headphones / aux out na dużego jacka (kupiłem przejściówkę i juz jest mały jack). Zrobiłem kabelek, który z jednej i z drugiej strony kończy się małym jackiem (z dwóch par słuchawek), tak by można było podpiąć to pod kartę dźwiękową. Podpinałem pod wejście liniowe i mikrofon i próbowałem nagrywać w audacity i cool edit jakieś dźwięki. Bez skutku. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy jest w ogóle możliwość podłączenia do komputera sprzętu jakim dysponuję? Jeśli tak to jak to zrobić / co ja robie źle. Nie znam się na elektronice, ale jesli otrzymam jakieś instrukcje, może sobie poradzę.
    Qbuś
    Level 38  
    Musisz włączyć odpowiednie wejście w karcie i ustawić poziom sygnału
    Podłączanie keyboardu przez kabel mini jack do pc - JAK?
    MaxiKingEmde
    Level 10  
    Tzn. jak podpinam pod wejście liniowe to włączam i podgłaśniam pasek wej.liniowego, jak mikrofon to mikrofonu i tak dalej?

Robiłem tak, potem próbowałem to rejestrować w różnych programach. I wtedy cisza albo szum ;[
    Qbuś
    Level 38  
    Po prawidłowym podłączeniu i ustawieniach w karcie dźwięk powinien być słyszany w głośnikach,następnie w zależności od konfiguracji programu którego użyjesz do nagrywania.
    DJ Max
    Level 30  
    A kabel jest poprawnie złożony i dobrze wszystko polutowane?
    MaxiKingEmde
    Level 10  
    Kabel był źle zlutowany. Właśnie kupiłem sobie taki kabelek na giełdzie i wszystko jest jak najbardziej ok. Dzięki za pomoc