Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Struktura FAT16 oraz FAT32.

arnie 02 Sty 2004 17:54 13080 6
  • #1 02 Sty 2004 17:54
    arnie
    Poziom 17  

Gdzie moge znaleść opisy, bardzo dokładne systemu plików FAT16 i FAT 32???? Przekopałem już chyba pół internetu i nic nie znalazłem. Konkretnie to chciałbym abyście zamieścili jakieś linki do stron gdzie jest temat bardzo dobrze opisany.

Temat zamykam. - arnoldziq

• #2 05 Sty 2004 23:11
    visitors
    Poziom 11  

Z takimi linkami to ciężkooooo. :D
    Kiedyś przeglądałem strony projetu Yamppa - to jest taki odtwarzacz mp3 na procesorze AVR. Otóż ma on zaimplementowaną obsługę FAT16 czy FAT32.
    Widziałem tam nawet jakąś dokumentację w pdf.
    http://www.myplace.nu/mp3/index2.htm
    Zobacz w dziale download

• #5 08 Sty 2004 01:21
    arnie
    Poziom 17  

A tak jakby coś po polsku??

• #6 08 Sty 2004 11:03
    visitors
    Poziom 11  

Nie chce mi się tego teraz szukać.
    Poszukaj sobie w googlach na polskich stronach specyfikacji FAT
    ?!? Może jakiś zapalony student porwał się na to.
    Zawsze powstrzymuję się przed zadawaniem takich pytań, ale niech mi wszyscy wybaczą, bo muszę je teraz zadać!
    Po co ci coś takiego? I to w wersji polskiej.
    Takie dokumentacje nie przydają się często. Poza tym są różne implementacje sterowników do systemu FAT i niektóre mają udostępniony kod żródłowy. System plików fat jest jednym z prostszych i zrozumienie implementacji nie powinno być trudne.
    Dodam jeszcze, że sterowanie dyskiem poprzez ATA i odczyt fatu można zaimplementować w C na mikrokontrolerze AVR z pamięcią FLASH 8KB!

• #7 08 Sty 2004 17:14
    arnie
    Poziom 17  

Jak to po co??!!??!! Chodźby dla samej wiedzy. Budowa FAT to jest jedna z wielu czarnych dziur w mojej wiedzy na temat kompów. A tak poza tym to szykujemy z kolegą coś w rodzaju sterownika ATA z obsługą FAT dla... C64. Pozdrowienia dla wszydtkich fanów C64 a szczegujnie dla Igora z Katowic DM

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME