Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DIY efekt gitarowy - problem z uruchomieniem.

p.wasil 23 Feb 2008 13:00 2647 8
 • #1
  p.wasil
  Level 10  
  Witam wszystkich,

  Mam nastepujacy problem: zlutowałem sobie efekt do gitary i niestety nie mogę do uruchomic.

  Objawy: efekt przepuszcza sygnał z gitary do pieca tylko bez podłączonego zasilania, dzwiek jest basowy, pozbawiony prawie całkowicie góry. Po podłączeniu zasilania jest cisza. zrobilem dwa identyczne, i w obu jest ten sam problem. Błąd w projekcie?

  Zasilanie jest dobrze podłączone, patrzyłem miernikiem, po wyjęciu któregos ze scalaków dzwiek zanika nawet bez baterii. Scalaki sa zasilane napieciem ok 3,5-4V i napiecie wystepuje na odpowiednich nózkach. Miernik pokazuje 1,586 mA po podłączeniu baterii. Nie widze zwarc na płytce, ani niewlutowanych nóżek. Prosze o podpowiedz co moze byc zle, albo jak szukac błędu.

  Schemat: http://www.generalguitargadgets.com/pdf/ggg_mxr_envelope_filter_mods.pdf  edit: Domyslam sie, ze przydałoby sie tu zdjęcie układu z dwóch stron, narazie nie mam dostepu do aparatu, postaram sie dzisiaj najpozniej wieczorem zrobic zdjecie]

  edit: Zdjęcia wstawione. te dwie drabinki to w sumarycznie rezystory 22M (tutaj 21M) jezeli zdjęcia sa nieczytelne (robione telefonem), to prosze napisac

  DIY efekt gitarowy - problem z uruchomieniem.

  DIY efekt gitarowy - problem z uruchomieniem.

  [Temat poprawiłem. Regulamin, punkt 10.9 i 11.1. Mariusz Ch.]

  [Zdania zaczynamy wielką literą. Mariusz Ch.]
 • Helpful post
  #2
  tomaszgab
  Level 27  
  Robiłem ten układ ,opaliłem go bez problemu.Po włączeniu efektu musisz mieć czysty dźwięk ,to podstawa.Ja sam projektuję płytki,unikam wtedy pomyłek.Zrób raz jeszcze zdjęcie od strony druku,tylko podświetl z drugiej strony jakąś lampkę ,bo wtedy będzie bardziej widoczny druk

  Dodano po 11 [minuty]:

  Zrób tak.Wyciągnij z podstawki scalak 4066.Zrób z drucików takie zworki.Zewrzyj nogi 9-10 i 11-12.Musisz mieć dżwięk kaczki /wah-wah/ .

  Dodano po 2 [minuty]:

  żle zewrzyj nogi 8-9 i 10-11

  Dodano po 6 [minuty]:

  Widzisz jeżeli wsadzisz podwójny potencjometr np100kohm ,jeden w mejsce nogi 8-9 a drugi 10-11 otrzymasz normalną kaczkę którą będziesz mógł wahać.
 • #3
  p.wasil
  Level 10  
  Zwarłem nóżki 8, 9 i 10,11 i efekt zachowuje się tak samo juz wstawiam zdjęcia

  edit: Efekt robi tak samo, czyli gra dopiero po odłączeniu zasilania, nie wiem czy jest sens wstawiac teraz kolejne zdjęcia telefonicznej jakości, zrobie jutro dobrą fote aparatem i wrzuce. Dziękuję za pomoc
 • Helpful post
  #4
  tomaszgab
  Level 27  
  Napisz jak masz połączony wyłącznik.Zrób tak,bez przełącznika ,pierwszy kabelek po lewej to wyjście ,zielony to wejście.Pamiętaj o masie w gniazdach.
 • #5
  p.wasil
  Level 10  
  Hmm, byłem przekonany ze na rysunku pierwszy po lewej to wejście a ten pomiedzy nóżkami potencjometru threshold to wyjście. od początku mam podłączone 'testowo' bez wyłącznika tylko poty, zasilanie, małe switche z płytki i gniazda. Jezeli podłącze we/wy tak jak ja pisalem to efekty jak wyzej, jak zamienie, to nic nie słychac z pieca nie ważne czy z bateria czy bez. Wstawie lepiej podświetlone zdęcia spodu.

  added: lepszego zdjęcia dzisiaj nie umiem zrobic bez dobrego aparatu
 • Helpful post
  #6
  tomaszgab
  Level 27  
  Dalej słabo widać druk.Nie damy rady rozwiązać tego problemu.To mój mail tomaszgab(malpa)op.pl .Pomogłem tu na forum wielu budowniczym,robię to za darmo.Wsadź swoje dzieło w paczkę i przyślij .A potem opiszesz tu na forum własne błędy.
 • #8
  tomaszgab
  Level 27  
  Nic nie rozumiem,piszesz...P na płytce są dwa układy,ten drugi działa..Postaram się wgłębić w twoje płytki ,,ale nadal niektóre ścieżki są niewidoczne,ja wyciągnełem rękę ,dalej to tylko od ciebie zależy.
 • #9
  tomaszgab
  Level 27  
  Podaj gg to postaramy coś ruszyć do przodu