Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stoboskop TSM 87- pytanka

Beetle15 02 Jan 2004 18:12 1794 8
    Beetle15
    Level 11  
    Jestem nowicjuszem, dopiero zaczynam i mam pare pytanek..
    Robie stroboskop TSM87 ale od podstaw nie kupilem gotowego kitu taniej wyjdzie, kit 67zl a ja mam juz wszystkie czesci i zmiscilem sie w 30zl.
    TSM87
    Tutaj jest schemat itd..
    Pytania brzmia tak:
    Diaka mozna podłączyc byle jak czy ma znaczenie polaryzacja to samo tyczy sie kondow MKS?
    I czy mozna go jakoś wzmocnic wymieniajac kondy itp..?
    Czy do triaka BTA16-600B z obudowa TO220IZ daje sie radiator?
    W kondensatorach elektorlitycznych jedna nuzka oznaczona jest przez 0 jest to plus czy minus?

Pytania moga sie zdawac banalne ale jestm poczatkujacy :-P z góry thX
    MisiekD
    Level 15  
    Chyba chodzi o transformator, bo dławika nie widzę nigdzie na schemacie.
    Kondensatory MKS nie są polaryzowane - można je lutować dowolnie
    Co do radiatora to jeśli będzie się grzał (ale nie powinien) to można dorobić radiator z kawałka blachy aluminiowej (gr. ok 2mm, wymiary 4x10, można go zagiąć w kształt litery C)
    W elektrolitach nóżka jest oznaczana przez - (w niektórych ten minus wygląda jak prostokąt - stąd zero), czyli 0 tak naprawdę to -
    Można go wzmocnić zwiększając wartość kondensatorów C3,C4,C5 i C6 ale bez przesada bo palnik padnie dużo szybciej
    Beetle15
    Level 11  
    Hehe walłem sie z tym dławikiem chodziło mi o diaka :P Już zmieniłem głównego posta thx za info
    Dexter121
    Level 11  
    Czym ten stroboskop różni sie od kitu J-23 wydaje mi sie jez po tuningu J-23 ma taką samą moc albo większa może o wytrzymałość chodzi
    Beetle15
    Level 11  
    Zamiast tych kondensatorow 3.4uF/380V/+\- 4% Bo takich nie bylo wsadziłem 4.7uF/450V i po jakiejs minucie chodzenia na pełnych obrotach spaliły sie wszystkie 4 kondy. Jakie powinienem w związku z tym tak wsadzic bo tych 3.4 nie maja w sklepie. I jaki potencjometr tam wsadzic bo ten co mam mi sie nie podoba jak jest skrecony na min to wogle błysków nie ma.

PLIS HELP!!!!
    Patol
    Level 22  
    Możesz połaczyć równolegle kilka mniejszych kondensatorów tak aby w sumie dały tyle ile chcesz a potencjometr to musisz dać napewno mniejszy.
    goferr
    Level 1  
    WIęc tak mój układ zbudowałem normalnie zgodnie ze schematem tylko dałem C3 C4 C5 C6 elektrolity a poza tym wszystko normalnie a strobo mrygało ale z regulacją było kiepsko za małą regulacja za szybko błyskał, ale działał potem już przestał działać rezystorek R4 zaczoł mi się hajczyć i strobo już nie działa.Tylk ojak wylutuje Triacka i ręcznie zwieram to od czasu do czasu raz mrygnie.? POMÓŻCIE>.?
    MisiekD
    Level 15  
    goferr wrote:
    Mam takie pytanko tym strobo TSM87 dałem kondziory te C5 C6 C4C3 dałem elektrolity to nic dałem normalnei Diaka te rezystorki wszystko ten tego i TRIACKA BTA16-600B i mam taka jazde ze tak chodzil troszke ale potencjometrem mialem za mala regulacje i caly czas szybko blyskal nie moglem zwolnic.. a teraz jest taka jazda ze wogule nie korbi.. i ten rezystor R4 kopci mi się a wszystko jest sprawne napiecei na palniku jest juzn awet recznie kondensator zwierałem żeby wyzwolic i raz błyśnie raz nie proszę o pomoc..

Najpierw naucz się precyzować myśli, bo z tego , że tak powiem bełkotu naprawde ciężko zrozumieć, o co ci chodzi i co ci nie chodzi
    User removed account
    User removed account