Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DEH-P8400MP i reset ustawień po odpaleniu(nie zawsze)

yooras 23 Lut 2008 14:21 2165 8
  • #1 23 Lut 2008 14:21
    yooras
    Poziom 22  

Witam, mam następujący problem z radiem jak w temacie nie zawsze po odpaleniu lub dłuższym postoju radio się resetuje, instalacja samochodu sprawdzona, radio dobrze podłaczone. Objaw się pojawił znienacka.
    Na schemacie jak i w radiu nie znalazłem kondensatora podtrzymującego, z schematu wynika że pamięć radia znajduje się w tunerze, proszę o potwierdzenie tego faktu i ewentulne wskazówki co do uszkodzenia.
    Pozdrawiam.

0 8
  • #2 23 Lut 2008 15:56
    krzysiek12sos
    Poziom 27  

Witam
    Pomimo sprawnej instalacji elektrycznej samochodu to dla pewności podepnij pamięć radia przez dodatkowy kabelek bezpośrednio do akumlatora. Będziesz wiedział napewno gdzie szukać usterki.

0
  • #3 23 Lut 2008 16:03
    SlaweK
    Poziom 43  

Podejrzewam że akumulatorek Ci się kończy powoli a nie jest zbyt zdrowe włączanie radia a potem kręcenie rozrusznikiem. Niektóre marki w czasie kręcenia rozrusznikiem odłączają zasilanie ACC by radio się wyłączyło i nie było narażone na spadki napięcia a większość pacanów radzi łączyć razem plusy podtrzymujące pamięć i ACC. Ogólnie, radia nie lubią spadków napięcia a nie przeszkadzało mu to jak było nowe i miało zdrowe kondesatory.

SławeK

0
  • #4 23 Lut 2008 19:10
    yooras
    Poziom 22  

Akumulator w porządku, pali bez problemów, radio jest włączane(właściwie panel jest wkładany) po odpaleniu, tak jak pisałem nie zauważyłem na schemacie kondensatora podtrzymującego, miałem gorsze spadki i nie doładowany akumulator w innym samochodzie i to radio grało bez zarzutu. W tym aucie również do niedawna nie było żadnych problemów.

0
  • #5 10 Wrz 2008 18:54
    MACKOL
    Poziom 11  

Odświeżę trochę temat bo mam identyczny problem z tym radiem,
    mimo iż jest dobrze podłączone instalacja w aucie jest sprawna to radio gubi ustawienia (choć zdarza się ze parę dni trzyma).

Może autor tego wątku poradził sobie z tym problemem?

Pozdro

0
  • #6 17 Lip 2009 11:51
    danek17
    Poziom 12  

Miałem i mam to samo. Problem leży w niedoładowanym akumulatorze. Sam to zweryfikowałem jeżdżąc przez tydzień bez radia i potem przez jakiś czas było ok. Jeżeli ustawię volume powyżej 40 i przygasają światła to wiem, że akumulator znów jest niedoładowany i radio się resetuje...

0
  • #7 17 Wrz 2009 16:39
    LukaszT
    Poziom 9  

Witam

Odświeżę temat mam pen sam problem z radiem. Co jakiś czas radio resetuje ustawienia. Akumulator mam sprawny na 100%. Gdy wkładam inne radio też wszystko jest dobrze.
    Gdzie można szukać przyczyny?

0
  • #8 19 Wrz 2009 12:59
    danek17
    Poziom 12  

Dziwna sprawa z tym radiem. Znajomy poradził mi aby dołączyć osobne podtrzymanie pamięci. Odłączyć podtrzymanie od aku i podłączyć jakiś akumulatorek na 5V z zaporowo włączoną diodą tak aby się mógł ładować i aby z niego przy rozruchu nie ciągnęło prądu... czy to będzie rozwiązanie? Może ktoś próbował podobnych metod? Ja osobiści chciałem spróbować z akumulatorkiem ale wpiąć go bezpośrednio w zasilanie pamięci w środku radia...

0
  • #9 18 Lis 2009 20:53
    danek17
    Poziom 12  

Jednak chyba się myliłem że to akumulator bo po tej usterce co ostatnio przeszedłem z tym radiem tutaj link https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1441794.html po naprawie radio działało bez problemu nawet na słabszym akumulatorze niż ostatnio. Wymieniona była taśma łącząca panel zdejmowany i ponowiłem wiele lutów które nie wyglądaly zbyt dobrze może to miało wpływ na te utraty pamięci?? Nie wiem ale warto mieć to na uwadze. Mierzyłem napięcie na pamięci i było idealnie takie jak wymagane czyli 3,3V więc żaden regulator nie nawalił.

0