Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Oscyloskop cyfrowy Siglent SDS1104X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

paski w górnej części ekranu telewizora JVC- AV-21JT5EU

stopi 23 Lut 2008 17:14 2638 3
  • #1 23 Lut 2008 17:14
    stopi
    Poziom 28  

Znajomy mój posiada wyżej wymieniony telewizor - JVC AV-21JT5EU. Prosił mnie o pomoc, a ja proszę z kolei Was :)

TV normalnie działa, ale w górnej części ekranu pojawiły się cienkie poziome paski biegnące przez całą szerokość kineskopu i zajmujące jakieś 1/5 wysokości tego kineskopu. Jestem elektronikiem, ale wiecej siedzę w sprawach układów cyfrowych. Wiem jak wylutować i zbadać tranzystor, mam oscyloskop i miernik, ale niestety nie orientuję się co do budowy telewizora. Podejrzewam coś z układem odchylania poziomego/pionowego, ale tam są duże cewki. Jeśli ktoś mógłby coś poradzić i podpowiedzieć gdzie co zmierzyć, albo które elementy sprawdzić to byłbym wdzięczny. Czy to w ogóle jest naprawialne? Czy TV nie dobiega do schyłku swego żywota?

0 3
  • Oscyloskop cyfrowy Siglent SDS1104X
  • #2 23 Lut 2008 17:38
    marek70
    Poziom 24  

Witam. Wymień elektrolit 100µ w układzie odchylania pionowego. A dokładnie C306

1
  • Oscyloskop cyfrowy Siglent SDS1104X
  • #4 30 Sie 2008 15:21
    stopi
    Poziom 28  

Porobiłem co sugerowaliście. Niestety teraz TV padło całkowicie. Najpierw wysiadł dźwięk. Potem po kolejnym włączeniu nie było nic... Może padło ten scalak TDA1771? Czy można podłączać pod 220 samą płytę z odłączonym kineskopem?

0