Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Silnik trzyfazowy - jak podpi望?

23 Lut 2008 19:05 1729 7
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiadam Silnik trzyfazowy od przewijania do magnetowidu i za這篡貫m sie z bratem elektronikiem ze go uruchomie ale powiem szczerze 瞠 nie mam poj璚ia jak to zrobi.... poni瞠j za陰czy貫m zdj璚ie
    Silnik trzyfazowy - jak podpi望?
    Z g鏎y dzi瘯uje i pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Kubus18 napisa:
    ...
    Posiadam Silnik trzyfazowy od przewijania do magnetowidu ...

Co mi tu nie pasuje trzyfazowy ... do magnetowidu ?
  • Poziom 30  
    G這wic nap璠za, te taki mam. Zazwyczaj maj hallotrony i scalaka kt鏎y steruje silnikiem. Na zdj璚iu akurat go wida.
    Nie wiem jaki to scalak, czasem bywa tak, 瞠 wystarczy poda + na jedna z n鏬 scalaka i silnik rusza (tak w cd/dvd zazwyczaj jest).

Poszukaj w datasheet.
  • Poziom 43  
    To jest silnik krokowy. Wystarczy znale潭 tylko (a) kart sterownika.
  • Poziom 10  
    Podpina貫m na jedna i rusza nieco potem sie zatrzyma w jednym miejscu i buczy... a scalak to TA8424F...
    Znalaz貫m kart sterownika ale niebardzo co z tego rozumiem..
  • Poziom 17  
    Wpisz w GOOGLE "silnik krokowy" i zobacz jak si tym steruje. Wszystko zale篡 od tego ile ma uzwoje. Sterowanie odbywa si poprzez prze陰czanie pomi璠zy uzwojeniami w odpowiednich sekwencjach. W ka盥ym razie najlepszy do tego celu b璠zie uk豉d na uP, kt鏎y umo磧iwi Ci regulacj pr璠ko軼i obrotowej tego silnika.
  • Pomocny post
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda
    Witam.

Jest to tak zwany capstan. Silnik tr鎩fazowy z w豉snym sterownikiem. Obroty w prawo ->napi璚ie na pin 15: U > od 4V , stop 1,9< U <3,1 , lewe U < 1,3V. Do tego Vc (pin 16) powinien mie napi璚ie wi瘯sze od 2,3V (tu jest regulacja obrot闚).

Powinien wystartowa.

Pzdr.

Oczywi軼ie masa i Vcc wed逝g noty :P
  • Poziom 10  
    Dzi瘯uje bardzo... ju wszystko wiem...
    Pozdrawiam
    Kubus18