Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki multiswitsch 9/8 do cyfrowego polsatu?

23 Lut 2008 22:03 1727 5
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich. Proszę o sprawdzoną poradę w sprawie zakupu multiswitscha i konwerterów( chodzi o producenta i ew. modele i ceny), zestaw ma współpracować z anteną 80cm śr, dwoma konwerterami (ASTRA,HOTBIRD) i gniazdami zakończeniowymi R,TV,SAT firmy BERKER, oraz tunerem Cyfrowego Polsatu ECHOSTAR. Musi być na 8 odbiorców. Pytam poniważ mam Vipera 9/4 i dwa konwertery u siebie w domu i c. polsat nie chce działać mimo wszelakich kombinacji w menu tunera echostar(tzn. działa albo z astry albo z hotbird ale sam nie przełączy). Proszę o poradę.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 19  
    Witam.
    Na to niestety nie ma prostej recepty w stylu "kup to i to i musi działać".
    Tunery CP żyją własnym życiem, dzisiaj działa z jednm przełącznikiem, jutro operator zmieni soft tunera i to co działało, przestaje działać. To się nader często zdarza przy zwykłch przełącznikach 2x1. Mnie samego dziwi fakt że nie przełącza Ci "Vipera". Stosuję te multiswitche od paru ładnych lat, i nie miałem przypadku aby CP miał problemy z ich przełączaniem. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko co trochę firmowego: Axing, Spaun itp. radzi sobie z CP dobrze (jak do tej pory). Jakieś "wynalazki" no name, które klienci kupują niewiadomo gdzie + instalacja robiona przez elektryka na byle jakich kablach , czasem sprawiają problemy, ale nie tylko w przypadku CP. Tobie może akurat trafił się egzemplarz multiswitcha, który nie współpracuje z konkretnym egzemplarzem tunera (to potwierdzenie mojego pierwszego zdania), a może to zbyt duże wzmocnienie konwerterów "przytyka" głowicę tunera i wtedy też dzieją się "szopki" przy przełączaniu konwerterów. Przyczyn może być wiele, ale główną jest niedopracowany sprzęt CP. Tak więc, jak napisałem na początku, niema prostej recepty. Najlepiej do instalacji na multiswitchu zatrudnić doświadczonego instalatora, który dobierze i wyreguluje cały sprzęt od czaszy, przez konwertery, na multiswitchu skończywszy.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Wielkie dzięki.
  • Poziom 23  
    Witam, wykonywałem instalację na osiedlach gdzie było 16 odbiorców wykonywałem to na multiswitch telmor i nie było problemu z tunerami Cyfry, polsatu czy N , jak również z tunerami FTA , cenowo np. 9/8 telmor kosztuje 349 złotych , co do konwerterów to wg. mnie wiekszego znaczenia nie mają oby tylko nie były z najniższej półki ( osobiście stosuje Triax , Titanium ) A czasza to tylko Triax tD78 , ewentualnie TD88 . no i oczywiście przyzwoite kable.
    Pozdrawiam Marcin
  • Poziom 10  
    Jeszcze raz dziękuję, wskazówki napewno się przydają. Pozdrawiam.