Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana transformatora w ładowarce Black & Decker.

24 Lut 2008 09:04 3398 4
  • Poziom 10  
    Cześć Posiadam ładowarkę Black & Decker i niestety spalił mi się transformator i mam pytanie: Dokupiłem transformator na napięcie 15V oraz prąd 0.267A i mam pytanie czy jest dobry czy może ma za duże napięcie podaje parametry zasilacza 14.5V 220mA oraz 12W?? Dziękuję za pomoc.
  • Poziom 43  
    Jak zasilacz nie jest stabilizowany to trafo powinno dawać ok 11-12V a jak stabilizowany to może być to 15V. Co zasilasz?
  • Poziom 10  
    Niestety zasilacz nie jest stabilizowany to zwykły układ do ładowania wkrętarki akumulatorowej
  • Poziom 43  
    Jest tam jakiś kondensator? Jak nie to daj to trafo i sam mostek wystarczy w tej ładowarce.
  • Poziom 23  
    Kiedyś naprawiałem tak owy zasilacz do wkrętarki z Boscha, oryginalnie ma jeszcze w szeregu rezystor mocy chyba 20Ohm 3W czy coś ale nie pamiętam, strasznie się grzał, wywaliłem go i działa bez niego, ale a to trafo się strasznie grzeje.
    Ps w zasilaczu do wkrętarki jest tylko jedna dioda prostownicza pamiętam jeszcze schemat
    Wymiana transformatora w ładowarce Black & Decker.
    Legenda
    ta czerwona a dioda to stan naładowania świeci się tzn ładuję, jak nie świeci tzn że jest naładowana