Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Leonardo a Nicolaus.

Michal_O 02 Jan 2004 21:31 3871 7
    Michal_O
    Level 15  
    Witam.
    Zastanawiam się, jakie są różnice pomiędzy sterownikami LPG:
    1. Leonardo.
    2. Nicolaus.

Wiem, iż Nicolaus to następca Leonardo, ale czy na pewno? Leonardo to - ELPIGAZ a dokładnie AEB . Czy Nicolaus to ten sam producent? Sądzę, że tak. Chociaż TU nie ma ani słowa o Nicolaus.

Sam mam sterownik Leonardo oraz instalkę Elpigaz, moim zdaniem to jedna z najlepszych II generacji.

Ciekawy jestem Waszych uwag na temat Leonardo / Nicolaus.

Dzieki za info. :cool:
    Janina Bednarz
    Level 12  
    Masz racje Nicolaus pochodzi z ELIPGAZ, a dokładniej z AEB. Mam taki w Renówce 19. Sprawuje sie bardzo dobrze. Odwiedż stronę www.elpigas.com. Znajdziesz tak dużo wiadomości.
    slawek_j
    Level 12  
    Z tego co sie orientuje, to Nicolaus to nastepca Voila
    GregRacing
    Level 12  
    Nicolaus badziewie bo nie ma odcięcia i przerzucenia na benzynę przy dużych obrotach!!!!!!!!!!!!!Tak właśnie uszkodziłem silnik!!!!
    tomasz_bla
    Level 1  
    Leonardo ma na pewno odcięcie wysokich obrotów, nawet programowane. Programator serwisowy pozwala zaprogramować odcięcie co 300 obr./min czyli nie da rady zaprogramować 6500 obr./min tylko 6300 lub 6600 obr./min.
    dariusz grąbczewski
    Level 12  
    Nicolaus badziewie bo nie ma odcięcia i dużo innych ustawień. można go stosować jedynie w jednopunktowych. Leonardo jest ok. dorównuje mu elektronika KME Bingo-s.
    mathes
    Level 2  
    Witam!
    A ja mam troche inny problem tzn.w moim aucie Toyota Previa
    mam zamontowany computer firmy AEB z napisem na oudowie
    "AEB Iniection Control Unit"
    "AEB 2001"

I to wszystko.
    Dodatkowo zamontowany jest lambda symulator [b[i]]"AEB Archimede"[/[/i]b]
    Czy ktos z forumowiczow wie co to za ustrojstwo i moze mi pomoc,poniewarz nie moge znalezc odpowiediego softu?
    W wyszukiwarce znalazlem wiele softow do AEB ale zawsze z dodatkiem typu Leonardo,Voila itp. a umnie widnieje tylko w.w napis.
    Z gory dziekuje Mathes.
    Nowotczyński
    Level 15  
    Ten silnik to chyba uszkodziłeś przez głupotę,a nie brak odcięcia obrotów.
    Sorry za szczerość.