Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolumny głośnikowe ->mini jack

olekpl 24 Feb 2008 12:47 2826 7
    olekpl
    Level 10  
    Witam,
    w tym temacie jestem bardzo mało obeznany i słaby, więc chciałbym się zapytać obytych.
    Chciałbym podłaczyć dwie kolumny głośnikowe do mojego subwoofera, ale...
    Kolumny są podłączane standardowo na zaciski (nie wiem jak sie to nazywa fachowo), a w subwooferze mam wejscie na głośniki tylko na małego jacka.
    Czy da się to jakoś zrobić?
    marcin1988
    Level 13  
    Witam
    Oczywiście, że da rade. Wystarczy iść do sklepu elektronicznego, zakupic dwie wtyczki mini-jack mono i kable do kolumn jeżeli takowych nie posiadasz. Z jednej strony kabla montujesz kupioną wtyczkę(pamiętaj, że ten bolec w środku to + a ten na zewnątrz to - ), a drugi koniec do kolumny i gites :D
    Micharlito
    Level 35  
    Czy kolega radzi podłączyć sygnał idący od wzmacniacza pod wejście do suba ? Przecież sygnał który zmierza do kolumny jest zbyt mocny żeby mógł iść do suba! Rozumiem że sub jest aktywny. Jeżeli w ampli masz wyjście sub out lub podobne oznaczenie sygnału wejściowego to należy od wzmacniacza iść do suba. Jeżeli nie to można sygnał wziąć z karty dźwiękowej o ile jest to komputer. Jeżeli mimo wszystko żadna z ewentualności nie może mieć u Ciebie zastosowania można podłączyć się pod wyjście słuchawkowe wtedy potrzebny jest wtyk jack do mini jack i podłączasz pod te redukcje wtyk mini jack kabla i idziesz do suba.
    olekpl
    Level 10  
    No to wtedy mam mini jack z każdej kolumny...
    I potem rozdzielacz gniazda mini jack na dwa mini jacki żeby obie kolumny podłączyć?
    Micharlito
    Level 35  
    Kompletnie nie rozumiem co piszesz. Nie możesz podać sygnału z wzmacniacza który jest przeznaczony dla kolumn do suba. Jaki masz model wzmacniacza ? Czy na wzmacniaczu z tyłu jest taki napis sub out ? Skąd zasilasz wzmacniacz komputer czy jakieś inne źródło ?
    olekpl
    Level 10  
    tamta odpowiedz było do posta marcin1988;
    jest tak: mam komputer, do niego podłaczony sub i dopiero do suba podłacza sie głośniki, ale głośniki mam z normalnym kabelm bez zadnej koncówki, tylko na zaciski, a zeby je podłaczyc do suba musi być mini jack. Nie wiem jak to bardziej opisac
    marcin1988
    Level 13  
    Czyli jest tak jak myślałem. Autor nie wspomniał o żadnym wzmacniaczu w pierwszym poście i stwierdziłem, że chodzi o suba takiego jak w zestawach komputerowych. Najlepiej jakby autor napisał jaki dokładnie to jest sub bo jeśli taki jak napisałem to wystarczy zrobic tak jak napisałem wcześniej.
    olekpl
    Level 10  
    poradziłem juz sobie...