Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hitachi VT - P75

02 Sty 2004 22:17 1622 10
  • Poziom 28  
    Kiedu wlacze OPERATE, dioda LED miga z czestotliwoscia ok. 1 Hz. Wkladam kasete i winda ustawia ja normalnie na dole. Jescze chwila (oczywiscie nic nie da sie wlaczyc) i kaseta wyjezdza spowrotem. LED gasnie.
    Co to moze byc?

Pozdrawiam.
  • Spec od TV
    1).Pasek CAPSTAN.
    2).Przełącznik funkcji.
    Mruganie diody LED (bez kasety) jest prawidłowym zachowaniem
    w tym odtw.

Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Pasek i capstan jest ok. Wszystko wskazuje na to, ze mechanika nie "orientuje sie" o wlozeniu kasety. Nie wiem jak powinno byc z ta dioda LED. Dzieki za informacje, ze ona ma mrugac bez kasety. Domyslam sie, ze powinna sie zapalic, jak kaseta jest w srodku. Czy tak powinno wlasnie byc?
    Oprocz slupkow z fototranzystorami i diody IREd, ktore wydaja sie pracowac poprawnie, jest tam jeszcze przelacznik windy. Dociskam kasete do mechaniki i wciskam ten switch. Powinien chyba wykryc wlozona kasete? A LED dalej miga. Jak mu zasymulowac wlozenie kasety?
  • Spec od TV
    Proponuję zregenerować przełącznik funkcji.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Przełącznik funkcyjny jest nierozbieralny, pozostaje wymiana na nowy.
  • Poziom 17  
    Wszystko jest rozbieralne tylko czasami są problemy ze złożeniem
    :arrow:AB
    Sens mojej porady jest oczywisty, interpretacja terminu może być dowolna.
  • Poziom 17  
    i zależna od umiejetności składającego
  • Spec od TV
    OldBoy, sugerowałem regenerację, bo w 'w życiu' nie wymieniłem takiego przełącznika, a co nieco Hitachi'ch - z takim przełącznikiem - naprawiłem (bez 'zwrotów').

Pozdrawiam.
    Jeżeli producent nie przewidział możliwości ponownego montażu przełącznika to każda ingerencja w niego nie należy do zakresu profesjonalnych napraw. Sam rozbieralem, kleiłem i sprawdzałem w układzie ale nigdy bym nie zamontował czegoś takiego klientowi, czego i nie polecam innym. W ubiegłych latach ten przełącznik był nieosiągalny, można było dostać tylko cały zespół ładowania ale obecnie są w ofertach firm. I tyle.
  • Poziom 25  
    Witam jesli chodzi o state swich do hotachi to fak jest on teoretycznie nie rozbieralny ale mozna go rozebrac i z powodzeniem złozyc nalezy tylko przygrzac lutownica (przytopic) wypusty które słuzą własnie do mocowania.Natomiast co do usterki to przy zabrudzonym state swich hitaczki zachowuja sie nieco inaczej a mianowicie podczas pracy loadu magnetowid bądz w twoim przypadku odtwarzacz poprostu się wyłacza,i po ponownym załaczeniu działa ok i tak odczasu do czasu.Te state swiche bardzo rzadko ulegaja uszkodzeniu.usterki szukałbym raczej w czujnikach tasmy bądz własnie na swichu odpowiedzialnym za ładowanie tasmy czasem występowały zimne luty na złaczu tasiemki łaczącej mechanike z elektronika.