Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Golf3 TDI 95 r. licznik TRW problem.

Mar-el 24 Feb 2008 15:14 2675 5
    Mar-el
    Level 11  
    Witam.
    Mam ogromny problem z licznikiem TRW od Golfa3 TDI 95r.
    Symbol licznika 1H0 919 860HX, procesor S9518AK , COP888GW-DNO/V, pamięć SMD 93LC46.
    Trafił do mnie z powodu usterki wyświetlacza km i zegarka. Naprawa wyświetlacza okazała się niezupełnie skuteczna , ale jeden niedziałający segment w porównaniu z wcześniejszymi ośmioma można przyjąć , że jest OK.Problem tkwi w tym, że po włączeniu zapłonu zaczął zamiast kodu diagnozy wyświetlać "CErr" pozatym wszystko jest w porządku (wskazania km , predkości, obroty, itd..). Domyślam się, że oznacza to checksumm error (nieraz podczas naprawy zdażyło mi się dotknąć kwarca procesora stąd myślę błąd w pamięci, przypadkowy zapis etc...
    Po odczytaniu pamięci i porównaniu jej ze znalezionymi na Elektrodzie
    stwierdziłem , że ostatnie dwie komórki są wykasowane FF FF .Podstawiałem może z 20 innych wsadów i na każdym to samo: brak wskazań przebigu "--------" oraz obrotomież idzie na maxa 5tys.
    Rozgryzłem sposób zapisu km i okazało się , że w moim liczniku jest inny mianowicie suma kontrolna (XOR komórek przebiegu) jest w trzeciej komórce , a nie w czwartej jak we wszystkich innych, które ściągnąłem.
    Gdy wpisuję do innych plików przebieg w "moim" formacie wszystko jest
    OK, ale obrotomierz wciąż na maxa.Nie wiem gdzie zapisane są dane do preskalera, ale myślę że i tak trzeba znać sposób obliczania sum kontrolnych . Jeśli któryś z kolegów miał podobny problem i zna owy sposób lub dysponuje takim plikiem - BARDZO PROSZĘ O POMOC.
    W załączeniu mój uszkodzony plik.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Mar-el
    Level 11  
    Temat zakańczam, okazało się , że Xprog zamieniał bajty.
    Hexedytorem użyłem "swap byte" i działa poprawnie każdy wsad.
    kyczmot
    Level 2  
    kurcze w moim golfiku to samo wysysa mi cały akumulator i pojawia sie błąd cerr. Jest może ktoś z okolic Elbląga kto sobie z tym poradzi???
    adam7009

Level 39  
    W dzisiejszych czasach kupujesz drugi licznik i po sprawie.Jest dużo taniej jak naprawa.Liczniki są po 30zł,a za tyle to pewnie nikt go nawet nie rozkręci.
    kyczmot
    Level 2  
    a co z kilometrami zachowają sie??