Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Golf3 TDI 95 r. licznik TRW problem.

Mar-el 24 Feb 2008 15:14 2747 5
 • #1
  Mar-el
  Level 11  
  Witam.
  Mam ogromny problem z licznikiem TRW od Golfa3 TDI 95r.
  Symbol licznika 1H0 919 860HX, procesor S9518AK , COP888GW-DNO/V, pamięć SMD 93LC46.
  Trafił do mnie z powodu usterki wyświetlacza km i zegarka. Naprawa wyświetlacza okazała się niezupełnie skuteczna , ale jeden niedziałający segment w porównaniu z wcześniejszymi ośmioma można przyjąć , że jest OK.Problem tkwi w tym, że po włączeniu zapłonu zaczął zamiast kodu diagnozy wyświetlać "CErr" pozatym wszystko jest w porządku (wskazania km , predkości, obroty, itd..). Domyślam się, że oznacza to checksumm error (nieraz podczas naprawy zdażyło mi się dotknąć kwarca procesora stąd myślę błąd w pamięci, przypadkowy zapis etc...
  Po odczytaniu pamięci i porównaniu jej ze znalezionymi na Elektrodzie
  stwierdziłem , że ostatnie dwie komórki są wykasowane FF FF .Podstawiałem może z 20 innych wsadów i na każdym to samo: brak wskazań przebigu "--------" oraz obrotomież idzie na maxa 5tys.
  Rozgryzłem sposób zapisu km i okazało się , że w moim liczniku jest inny mianowicie suma kontrolna (XOR komórek przebiegu) jest w trzeciej komórce , a nie w czwartej jak we wszystkich innych, które ściągnąłem.
  Gdy wpisuję do innych plików przebieg w "moim" formacie wszystko jest
  OK, ale obrotomierz wciąż na maxa.Nie wiem gdzie zapisane są dane do preskalera, ale myślę że i tak trzeba znać sposób obliczania sum kontrolnych . Jeśli któryś z kolegów miał podobny problem i zna owy sposób lub dysponuje takim plikiem - BARDZO PROSZĘ O POMOC.
  W załączeniu mój uszkodzony plik.
 • #2
  Mar-el
  Level 11  
  Temat zakańczam, okazało się , że Xprog zamieniał bajty.
  Hexedytorem użyłem "swap byte" i działa poprawnie każdy wsad.
 • #3
  kyczmot
  Level 2  
  kurcze w moim golfiku to samo wysysa mi cały akumulator i pojawia sie błąd cerr. Jest może ktoś z okolic Elbląga kto sobie z tym poradzi???
 • #4
  adam7009

  Level 40  
  W dzisiejszych czasach kupujesz drugi licznik i po sprawie.Jest dużo taniej jak naprawa.Liczniki są po 30zł,a za tyle to pewnie nikt go nawet nie rozkręci.
 • #5
  kyczmot
  Level 2  
  a co z kilometrami zachowają sie??