Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RVTDTC114EST jaki zamiennik ?

24 Lut 2008 19:06 1224 15
  • Poziom 9  
    RVTDTC114EST jaki zamiennik ?
    Mam też problem z dioda RVD1SS133TA podobno wystarczy zwykła prostownicza?
  • Poziom 32  
    Przede wszystkim podaj jaki to model tv. Bo się tylko domyślam że Panasonic. RVTDTC114EST to tranzystor jaki się nie mylę.
  • Poziom 9  
    tak to tranzystor w ampli tunerze Panasonic AS-HE90
  • Poziom 9  
    sorki za zły model przeoczenie! schemat mam potrzebuje jakiś zamiennik do tego tranzystora bo mam go uszkodzonego!
  • Poziom 32  
    Jest z dwoma rezystorami. A ja tylko wiem, że jest to tranzystor SI 0,2W.
  • Poziom 9  
    tyle to i ja poszukałem:)
    kurcze myślałem ze go dziś uda mi sie uruchomić siedziałem nad nim tydzień strasznie nietypowe uszkodzenie i w końcu udało sie go bujnąć ale teraz jeszcze problem z tym tranzystorkiem może ktoś jeszcze pomoże?
  • Poziom 38  
    Daj linka do opisu tego tranzystora tzn to co masz o nim. Podaj który top tranzystor i gdzie jest na schemacie to popatrzę przecież pewnie da się wsadzić coś innego z oporami zewnętrznymi zapewne.
    Pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

Nie wiem jaki to amplituner podaj dobry model bo ja tak to nie wiem. Pewnie BC547 albo 557 i jakieś opory policzymy i po kłopocie. Napisz to dokładnie a spróbuję pomóc.

Dodano po 5 [minuty]:

coś dla ciebie to jest PDTC 114 http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/P/D/T/C/PDTC114.shtml
  • Poziom 9  
    To co znalazłem to było tylko dokładnie co ty znalazłeś Si 0,2W i nic więcej niestety nie mam skanera przy sobie! ale jeśli masz masz ten schemat pod ręką to jest on w pobliżu końcówek mocy a bardziej przy ich zasilaniu obok mastka pros. pracuje jako jakieś zabezpieczenie S-DET są nawet dwa takie tranzystory ale jeden robi w dodatnim zasilaniu a drugi w ujemnym jeden jest NPN a drugi PNP jak by co to jutro mogę zrobić foto schematu z zaznaczonym tym tranzystorem
  • Poziom 38  
    To nie widzę problemu. BC847 i 857 SMD i opory SMD dodać. To typowy klucz do sterowania z procka. Nie widzę problemu.

Dodano po 2 [minuty]:

Masz napisane jakie opory mają być 10k i 10k dajesz takie i dajesz BC847 i już masz. A jak masz płytę od VCRa panasonic NV-L25 lub J35 to tam jest tego pełno tych PDTC. Wyślij mi schemat albo jakiś link do schematu myślę, że niema problemu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    to nie jest smd oznaczenie na płycie to Q725 napis na nim to C102 może 2sc?
  • Poziom 38  
    No droga impreza ale ssiem te pliki. No ten C102 to podejrzany jest niema nic na nim więcej? Napisz na GG bo szkoda zaśmiecać forum takim pisaniem