Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LPG - wahania wolnych obrotow

piotr973 09 Sty 2004 22:59 10107 46
    zhu
    Poziom 22  
    uff , dzięki wojak za odp. , uspokoiłeś mnie , wygląda że będę musiał teraz uzupełnić poziom płynu chłod.
    mkos1
    Poziom 29  
    Na reduktorze w dolnej części masz taką większą śrubę zaślepiającą otwór - weż ją wykręć i niech wycieknie cały syf z parownika.
    Cóż - gaz gazowi nie równy, jeden czysty a drugi - nie za bardzo.
    teges

Poziom 21  
    Cześć witam wszystkich .Jestem montażystą instalacji gazowych w samochodach i postaram się w miarę swoich możliwości i wiedzy pomóc.Do samochodów montuję elektronikę firm AG Autronika Al 700 ,firmy KME Bingo S i montowałem wcześniej firmy LOVATO Lov-eco,znam również elektronikę firmy BEDINI.Jeśli chodzi o wolne obroty w Astrze to jeżeli na benzynie silnik dobrze pracuje nie ma co szukać nieszczelności w kolektorze ssącym.Podczas pracy na benzynie przy całkowicie zamkniętej przepustnicy powietrze dostaje się do silnika obejściem regulowanym przez silnik krokowy /ale czyste powietrze/ silniczek ten impulsy dostaje z kompa .Natomiast na gazie przez to obejście silnik zasysa mieszankę gaz-powietrze i dlatego należy starannie wyregulować skład w reduktorze szczególnie we wszystkich Oplach.Swoją drogą muszę cię poinformować że instalacje Landirenzo są bardzo dobrej jakości oraz reduktory emmagas są wprost idealne tylko trzeba dobrze ustawić elektronikę.Jeżeli chodzi o gaśnięcie samochodu na gazie przed skrzyżowaniem to może tu być kilka przyczyn dlatego na odległość trudno jest coś powiedzieć.Generalnie rzecz biorąc masz prawdopodobnie zbyt ubogą mieszankę i należałoby się ją wzbogacić ale nie mogę ci napisać jak bo nie wiem jaką masz instalację gazową i jakij firmy jest reduktor.Odpowiadam BJSusel w twoim aucie jest zainstalowany zły reduktor bo reduktor Tomasetto HP140 montuje się w samochodach o mocy silnika do 140KM, jeżeli twoje autko ma 170KM to masz odpowiedż na swój problem.
    zhu
    Poziom 22  
    po regulcji-podniesieniu obrotów auto chodzi rewelacja , wygląda że od momentu montażu było to żle wyregulowane a ja jakoś się męczyłem i jeździłem , jak było ciepło i w poprzednie zimy jakoś się jeździło ale teraz już się nie dało i musiałem podnieść obroty - teraz jeździ super -
    [-wojas-]
    Poziom 19  
    mam pytanie troche z innej beczki jeżeli mam instalacje stefanelli ze starego siniczka od zuka(nysy) 2.0 75KM a chciałbym załorzyć ją do silnika tesz 2.0 ale z fiata 132 z wielopunktowym wtryskiem kturym steruje taki komputerek malutki to dało bysie jakoś to przełorzyć czy trzeba nowom instalacje kpować ??
    teges

Poziom 21  
    BJSusel nie masz za małego przekroju rurki tylko reduktor HP140 który masz w swoim samochodzie zakłada się do aut omocy nie przekraczającej 140KM atwój Mondeo ma ich 170 więc masz odpowiedż na swój problem.
    teges

Poziom 21  
    Odpowiadam wojak;instalacji gazowych nie można przekładać z jednego samochodu do drugiego dlatego iż nie będziesz miał wymaganej przez wydział komunikacji homologacji tej instalacji bo ta została już przypisana do Żuka a nie ma duplikatów.W związku z tm wydział komunikacji nie wbije ci w dowód gazu.
    [-wojas-]
    Poziom 19  
    teges niechdzi mi o prawne wymogi bo wiem że na wszystko teras trzeba mieć homologacje i inne głupoty ja chce się dowiedzieć czy taka instalacja nada się do tego 2.0 silnika
    piotr973
    Poziom 11  
    po pokreceniu sruba w reduktorze falowanie obrotow zmniejszylo sie, teraz okolo 100obr
    czka
    Poziom 12  
    Mam pytanie do teges
    Mercedes 124 3 litrowy silnik wtrysk KE-Jetronic, pompa paliwowa odcinana zamontowany STOP KE-Jetronic Małe wolne obroty na gazie regulacją na parowniku da się wyregulować do 600-700 obr.instalacja gazowa 70000 km często zdarza się że gasie na świałach i przy przy gwałtownym zatrzymaniu najgorzej jest za nim silnik nie osiągnie temp. 80-90
    mrdread
    Poziom 11  
    U Mie również w pewnym momencie widoczny był duży spadek mocy na wyokich obrotach i wysokim biegu. Okazało sie ze to tylko kabel do sondy Lamba sie ukrecił. :)
    piotr973
    Poziom 11  
    bylem dzis u moich gazownikow - wymienili klapomikser z 30mm na 32mm , niewiele to dalo wiec ograniczyli min pozycje attuatora do 30
    default=45
    (dodam ze pozycja attuatora podniosla sie o kilka krokow po wymianie klapomiksera na wiekszy)
    i ustalo falowanie, niestety kosztem utrzymywania sie caly czas na wolnych obrotach lekko bogatego skladu mieszanki i pewnie wiekszego zuzycia gazu- szczegolnie w korkach.

co sadzicie o tym ?
    mkos1
    Poziom 29  
    A przypadkiem to oni nie przecholowali ze średnicą tego miksera ??
    Ja mam 2-litrowy motorek i przy 32mm średnicy niezbyt właściwie chodził (mieszanka na wolnych obrotach była za uboga) i po jego skryzowaniu zaczęło się właściwie regulować.
    U Ciebie jak na taki "mały" silniczek to uważam, że średnica nawet wcześniej była za duża - spróbowałbym zejść do 20-25 mm

Pozdrawiam !
    Marek
    piotr973
    Poziom 11  
    nie wiem moze, ale tak sie sklada ze pozycja 20 jest minimalna mozliwa do zaprogramowania, a zalkadajac ciasniejszy mikser spowodujemy wzrost podcisnienia za mikserem i w konsekwencji mocniejsze ssanie gazu i obnizenie sie pozycji attuatora, ktora to jest juz dosc niska bo dochodzi do 30 (srednia czyli DEF=45)

nie wiem juz co robic z tym
    piotr973
    Poziom 11  
    dzisiaj zamontowali mi orginalny mikser LandiRenzo AB318 o srednicy palnika 36mm

niestety falowanie nie zostalo wyregulowane, pozycja atuatora okolo 45 niewiele poszla do gory(kilka krokow) w stosunku do pozycji przy 30mm mikserze

co tu dalej robic z tym falowaniem???
    kruczi
    Poziom 17  
    piotr973 napisał:
    witam, mam problem z wolnymi obrotami w Astra1 1,4 82MPI (wtrysk wielopunktowy) - na benzynie jest OK, natomiat na gazie sa wahania w zakresie 700 - 1100obr z czestotliwoscia okolo 3 sekundy , poprostu rosna sobie i maleja.

jesli ktos ma na to jakis madry sposob to prosze o pomoc.

przede wszystkim sprawdź dokładnie szczelność dolotu. podejrzewam że problem tkwi w klapce która w razie wybuchu ma zapobiec zniszczeniu obudowy filtra powietrza. sam ostatnio wymieniałem obudowe filtra ( nie z powodu wybuchu gazu ) i teraz jest prawie ideał. o żadnym falowaniu nie ma mowy. dodatkowo założyłem opaske na łączeniu obudowy filtra z rurą idącą do miksera. przez 100 000 km nie było żadnego strzału więc na 90% klapka nie będzie potrzebna. zobacz też czy nie bierze lewego powietrza przed mikserem. u mnie po montarzu miksera rura która doprowadza do niego powietrze dotykała maski i sobie spadała.
    piotr973
    Poziom 11  
    falowanie ustalo, po wymianie na orginalny mikser AB318 o sr. wewn 36mm i zdemontowaniu miksera o sr. wewn 30mm pozniej 32mm, pozycja atuatora skoczyla z okolo 43 na 65 krokow i falowanie prawie ustalo.

podsumowujac : srednica przelotu w mikserze - ma znaczenie.
    Moj serwis od gazu twierdzil ze nie ma znaczenia, bo oni to do 2litrowych silnikow zakladaja mikser okolo 30-32 i wszystko im chodzi.