Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra I 1,6 na gaz - wyciek oleju

24 Lut 2008 20:03 13652 6
  • Poziom 16  
    Witam serdecznie.

Czy mógłby ktoś w kilku słowach powiedzieć w jaki sposób wymienić uszczelniacz wału korbowego (simeringu) od strony koła zamachowego w ww samochodzie ? Ile mniej więcej zajmuje to czasu.

Oraz druga sprawa, mam wlany olej syntetyczny - czy to może być przyczyną wycieku ?
  • Poziom 30  
    Na pewno musisz ściągnąć skrzynie biegów,i wlej mu mineralny olej najlepiej GM bo niejest drogi i jest dobry.
  • Poziom 20  
    Olej syntetyczny na pewno nie jest powodem wycieku, ja bym nie zmieniał na nic słabszego.
    Powodem jest :
    1. Uszkodzony uszczelniacz wału korbowego,
    2. Lekko wyrobiony wał korbowy w miejscu styku uszczelniacza z wałem - można to zniwelować bez demontażu wału za pomocą drobnego papieru ściernego (ja tak robie i dzaiła bez zarzutów)

Wymiana uszczelniacza wymaga niestety demontażu skrzyni biegów (w niektórych modelach jest możliwa wymiana sprzęgła bez demontażu skrzyni biegów)
    Czas naprawy od około 4 godzin do 10 w zależności od tego jaką mamy wprawe, jakie narzędzia i czy śruby nie są pozapiekane.
    Przy okazji wymiany tego uszczelniacza polecam zregenerować sprzęgło (po co za jakiś czas znowu do tego się dobierać)
  • Poziom 14  
    witam.przyczyna puszczenia uszczelniacza moze byc rowniez niedrozny uklad przewietrzania skrzyni korbowej co w oplach sie zdarza .pozdr
  • Poziom 15  
    jakub560 napisał:
    witam.przyczyna puszczenia uszczelniacza moze byc rowniez niedrozny uklad przewietrzania skrzyni korbowej co w oplach sie zdarza .pozdr

Kolego wydaje mi się że każda skrzynia posiada tak zwany odpowietrznik, więc co ma piernik do wiatraka.
    Mądrze napisał MichaelR.Sama wymiana uszczelnienia nie jest trudna, gorzej wygląda sprawa z demontażem skrzyni która jak wiadomo w oplach jest zamontowana poprzecznie.Co do oleju to mam jakoś złe zdanie o Mobilach i Castrolach które mogą być rozlewane w pierwszej lepszej stodole, a to tylko taka mała moja uwaga.Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Kolega Jakub ma racje,może być zatkana odma olejowa(odpowietrzenie skrzyni korbowej)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ptaszek1975 napisał:
    Kolega Jakub ma racje,może być zatkana odma olejowa(odpowietrzenie skrzyni korbowej)

Zgadzam się w 100% przy zatkanej odmie naprawa da krótkotrwały efekt, nie napisał nic kolega o przebiegu tego auta, ważną sprawą jest też zakup dobrego markowego uszczelniacza - inaczej naprawa nie będzie skuteczna.