Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault safrane 2,2TD 97r. Świece żarowe.

panwacus 24 Lut 2008 20:58 2298 3
  • #1 24 Lut 2008 20:58
    panwacus
    Poziom 9  

Witam !!
    Ostatnio wymieniałem w Safrane 2,2 DT rok 97 filtr paliwa, i przy odpalaniu rozładował mi się akumulator, musiałem odłączyć i naładować, po podłączeniu normalnie mi zapalił, ale zauważyłem, że świeci mi się kontrolka Świeć żarowych razem z kontrolką SERV, pojechałem na stacje diagnostyczną i tam powiedzieli, że świece żarowe do wymiany, no więc odkręciłem i sprawdziłem czy w ogóle dochodzi do nich prąd, okazało się że nie dochodzi. Bezpieczniki wszystkie dobre, prąd do bezpieczników dochodzi.
    Co dalej proszę o pomoc co mam z tym zrobić ? :(
    Samochód nie chcę mi odpalić jak jest zimny silnik przy temperaturze powietrza 4 stopnie, muszę trochę pokręcić i dopiero odpala.

1 3
  • #2 24 Lut 2008 22:03
    adam7009
    Poziom 38  

może odłączenie klemy coś pomoże? lub podczas diagnostyki przeprowadzic test elementów i wywołac jego załączenie co pozwoli sprawdzic sam przekażnik ,prawdopodobnie usterka została spowodowana zbyt niskim napięciem zasilania podczas odpalania na zbyt słabym aku.

0
  • #3 24 Lut 2008 23:51
    djmars1
    Poziom 15  

Według mnie to przekaźnik świec żarowych koszt to około 150zł i będzie wszystko ok

0
  • #4 25 Lut 2008 16:00
    panwacus
    Poziom 9  

A gdzie mam znaleźć ten przekaźnik ?? bo nie mam pojęcia szukałem ale nie mogę znaleźć.

0