Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FUJITSU-SIEMENS E-6540 mostek PCI do ISA

24 Lut 2008 21:11 3268 5
  • Poziom 12  
    Witam.
    Przywiozłem sobie z "rajchu" notebooka FUJITSU - SIEMENS LIFEBOOK E-6540.
    Wrzuciłem XP profesional z SP1 i SP2.
    Problem mam następujący: ciągle w menedżerze urządzeń pokazuje mi z żółtym znakiem zapytania mostek INTEL 82371AB/EB PCI do ISA (tryb EIO).
    Skąd wziąć drivery do tego mostka???
    Druga sprawa - mam internet ORANGE z modemem ZTE MF 330 na porcie PCMCIA. Modem sprawny i na innym kompie śmiga, ale na tym FUJITSU bardzo wolniutko. Czy ten mostek może być za to odpowiedzialny???? Podczas połączenia przy zasysaniu mam około 1 kb/s (1 mp3 zasysa około godziny). Inny komp w tym miejscu, ale na tym samym modemie miał (o ile pamiętam) 50 - 70 kb/s.
    Moje pytanie - O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI I CO RADZICIE????
    GOOGLE mi nie pomogło - liczę na Was!
  • SterControl
  • Poziom 35  
    Pobierz od Intela Intel Chipset Identification Utility
    "http://downloadcenter.intel.com/filter_results.aspx?strTypes=all&ProductID=861&OSFullName=Windows*+XP+Professional&lang=eng&strOSs=44&submit=Go%21"
    a następnie odpowiedni dla niego INF Update Utility
  • SterControl
  • Poziom 12  
    Zassałem program.
    Pokazało w nim:

CHIPSET: intel 440 chipset family
    MEMORY CONTROLLER: 82443BX/DX/ZX
    I/O CONTROLLER: 82371MB (PIIX4M)

Czego mam teraz szukać?
  • Poziom 35  
    Dla twojego chipsetu jest więc "http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=N&ProductID=816&DwnldID=4241&strOSs=44&OSFullName=Windows*%20XP%20Professional〈=eng"
  • Poziom 12  
    Zassałem plik.
    Podczas instalacji pokazało się:
    "The current operating system supports the Intel chipset devices on your system. No INF update is needed."
    Co mam zrobić? Coś odinstalować??? Jak tak, to co?
    A urządzenie dalej na żółto i net bardzo powolny.
  • Poziom 12  
    Znalazłem ten brakujący sterownik. Wszystko w urządzeniach jest ok (tak wygląda), ale prędkość netu ciągle do d..y! Po połączeniu pokazuje że połączono z prędkością 3600, ale zasysam pliki (niezależnie od strony) z prędkością 1 góra 3KB/s (zwykłe mp3 zasysa w godzinę). Ten sam modem na innym kompie o tych samych parametrach (nawet słabszy) zasysa mp3 szybko i sprawnie a stronki otwierają się jak marzenie.
    Co mogę zrobić aby to chodziło jak potrzeba????
    Mój wniosek - karta sprawna na innym kompie, tylko coś w moim "nie kuka". Jakieś sterowniki, testy, poprawki w systemie???

Co mogę zrobić, aby port pod którym wykrywa mój modem obsługiwał większą przepustowość? Pokazuje max 921600 KB/s i chyba to powód??
    Czy zintegrowana karta sieciowa w laptopie ma wpływ na prędkości połączeń?
    Czy wyłączenie zintegrowanej pomoże?
    Jest tam INTEL 8255x-based PCI Ethernet Adapter (10/100)
    Pomóżcie - co zrobić, aby net chodził tak jak powinien.
    Znalazłem BIOS ale nie dało się go "wrzucić" - oba zassane pliki były uszkodzone i nie mam innej aktualizacji BIOSu. Zresztą nie mam już siły i czasu na godzinne zasysanie jednego małego pliczku.
    Chętnie przyjmę linki do wykorzystania ;)
    Z góry dzięki.