Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Atu Plus, brak podłaczenia wentylatorów chłodnicy

24 Lut 2008 22:17 1352 5
  • Poziom 10  
    Witam!
    Niedawno kupiłem Poloneza Atu Plus, zasilanego LPG, wszystko było OK do momentu dłuższego postoju w korku. okazało się, że temperatura poszła w góre ale nie zadziałały wentylatory. Zajrzałem pod maskę a tam szok, kable od wentylatorów wiszą luźno, jeden zmasakrowany i poszarpany (zaizolowałem) drugi OK ale brak wtyk do czujników temperatury.
    Pytanie. Czy podłacza się je na krótko,czy też monuje się jakiś przekaźnik jakiego rodzaju wtyki są tam potrzebne (ponoć typ Euro) . Z forum wyczytałem, że lewy czyjnik łaczy się z prawym wentylatorem a prawy z lewym, lecz nie było tam ani słowa o samych kablach połaczeniowych.
    Proszę o pomoc bo strach jechać....
  • Poziom 10  
    No to chyba jest rozwiązanie tymczasowe, tak myślę, z jakimś przełącznikiem w kabinie. Myślałem o tym, by wykorzystać te czujniki, zdać się na automatykę i zapomniec o sprawie, tymbardziej, że auto zasilane jest z LPG, idzie ciepło i będzie się grzało...oj będzie. ..
  • Poziom 20  
    nie zabardzo rozumiem o tym co piszesz, w oryginalnej wiązce są przecież przewody do czujników i wentylatorów, do czujników są to pojedyńcze przewody zakończone "normalnymi" wsuwkami a do wentylatorów zakończone są podwójnymi wtyczkami być może nazywają się euro (z uszczelką gumową), czujniki nie zasilają bezpośrednio wentylatorów lecz przez przekaźniki które są w skrzynce bezpiecznikowej z lewej strony pod kierownicą , na pokrywie skrzynki jest dokładny opis co od czego..