Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet G17-00-Z12 nie grzeje a woda i gaz idzie

Skaurus 25 Feb 2008 10:30 5604 3
    Skaurus
    Level 9  
    Mam problem z piecykiem jak wyżej. Do tej pory nie grzał bo miał za małe ciśnienie wody. Po wymianie zespołu wodnego (wężownica dobra), i przeczyszczeniu rur za piecykiem (ocet + kwasek cytrynowy) nie ma problemu z ciśnieniem. Przez pewien czas był spokój. Teraz woda ładnie leci, piecyk niby grzeje na maksa a woda z kranu leci najwyżej letnia (zmniejszanie strumienia wody niewiele pomaga). Czy to jest wina piecyka czy z gazem coś pokombinowali?
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    Wina po stronie piecyka; czyszczenie kwaskiem na nic sie zdaje. Trzeba to zrobić bardziej profesjonalnie. Oddaj wymiennik do jakiegoś serwisu co się tym zajmuje.
    Skaurus
    Level 9  
    ten wymiennik to masz na myśli wężownicę? wężownica jest nowa ma mniej więcej rok, swoją drogą do tej pory było tak, że jak już chodził po przeczyszczeniu rur to trzeba było puszczać wodę na maksa bo inaczej gotował (jak się go skęciło na pkrętle to nie chiał odpalać), a że woda idzie mocno z kamieniem to musiałem gdzieś tak co pół roku odkamieniać rury za piecykiem, teraz nie wiem jak bym kombinował to nie chce nawet mocniej podgrzć wody, a odkamienianie nie pomoże bo przecież woda płynie
    Skaurus
    Level 9  
    sprawa wyjaśniona, wina po stronie piecyka, jak się okazało takie jaja robiła malutka dziurka w membranie, piecyk odpalał co sprawiało, że wydawało się, że chodzi, ale jak się okazało nie otwierał gazu do końca, dodatkowo wczoraj zaczął gasnąć po odpaleniu, tak że nie miałem wątpliwości, że coś w zespole wodnym poszło
    swoją drogą te membrany zaczynają mieć coraz mniejszą żywotność