Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mitshubishi Carisma centralny zamek

wergilek 25 Feb 2008 19:24 8946 12
 • #1
  wergilek
  Level 14  
  Problem jest taki, że centralny zamek zamyka cale auto ale nie otwiera żadnych (gdy próbuję pilotem od alarmu) z kluczyka również nie otwiera pozostałych.Dając impuls minusowy na przewód przy zamku kierowcy, auto jest zamykane lecz dając impuls aby otworzył nic się nie dzieje. Według mnie alarm nie jest uszkodzony bo, gdy odłączyłem go, centralny zamek również nie działa.
 • #2
  mr-perch
  Level 28  
  Centralny zamek fabryczny, czy dokładany? Jeżeli dokładany to może sterownik zamka jest w centrali alarmu? Napisz, jakie masz alarm w aucie.
 • #3
  wergilek
  Level 14  
  Centralny jest fabryczny a alarm jest Skorpion.
 • #4
  mr-perch
  Level 28  
  Odłącz przewody alarmu sterujące centralnym zamkiem. Odszukaj fabryczny moduł centralnego zamka (na słuch po klikaniu przekaźnika), rozbierz go i sprawdź, czy "na oko" nie widać uszkodzeń. Sprawdź tranzystor sterujący cewką przekaźnika Otwieranie.
 • #5
  wergilek
  Level 14  
  Gdy wjąłem przekaźnik odpowiedzialny za centralny zamek i dołorzyłem plus, mase, i masą stykałem do styków małych przekaźnika które odpowiadaja za otwieranie i zamykanie przekaźnik działatzn. słychać jego prace.
 • Helpful post
  #6
  mr-perch
  Level 28  
  Czyli padł element sterujący (tranzystor, driver) lub kawałek elektroniki od wejścia Otwórz do przekaźnika. Proponuję wymienić moduł na inny (oryginalny) lub przy odrobinie wiedzy i wprawy, zamienić uszkodzony fabryczny na uniwersalny sterownik centralnego zamka.
 • #7
  kicok1
  Level 1  
  Mam podobny przypadek, że nie otwiera mi drzwi ani z pilota ani z joysticka z wnętrza pojazdu(zamykanie działa bez problemu), system wyposażony w funkcje "safety lock" czyli zamyka auto gdy zgasnie kontrolka "check engine" ale juz nie otworzy gdy wyłącze zapłon, alarm typ langeford 113/110, zamek montowany w salonie mitshubishi. Szczerze powiedziawszy nie wiem co gdzie szukać, pewnie coś z centralką, ale gdzie jej szukać :) pozdrawiam
 • #8
  piterPG
  Level 10  
  Ja również mam problem z centralnym zamkiem w carismie gdyż cały czas centralny zamek sam zasuwa auto. Zamkiem w drzwiach kierowcy mogę otworzyć tylko drzwi kierowcy a gdy otwieram zamkiem w klapie to gdy przekręcę kluczem w lewo centralny się otwiera jednak gdy chce wyjąć klucz z zamka to centralny się zamyka sam. W drzwiach pasażera jest uszkodzona wkładka. Co może być przyczyną takiego zachowania zamka. Proszę o odpowiedzi
 • #9
  Ireneo
  Level 41  
  W carismach zamek jest sterowany masą z włącznika w drzwiach,klapie i czasem z przełącznika przy ręcznym.Wystarczy kontrolka i wszytko staje się jasne.
 • #10
  piterPG
  Level 10  
  Przełącznika przy ręcznym nie mam. To że zamek jest sterowany masą wiem. Co masz na myśli z tą kontrolką bo nie bardzo rozumiem.
 • #12
  piterPG
  Level 10  
  Nie byłem na skorpionie i nie bardzo wiem o co chodzi, czy mógłbyś coś jaśniej o tym napisać . Chciałem jeszcze zapytać gdzie znajduje się fabryczny sterownik centralnego zamka w carismie rocznik 96. Czy takie zachowanie centralnego zamka może być spowodowane uszkodzeniem przekaźnika? Bo takie coś sugeruje mi znajomy, a nie wiem jak można sprawdzić ten przekaźnik.
 • #13
  piterPG
  Level 10  
  Problem rozwiązany. Okazało się ze padł mikroprzełącznik w zamku w drzwiach kierowcy. Wymieniłem go i centralny działa bez problemu