Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Piec mia這wy ze sterownikiem Compit - alarm

hobbista 25 Feb 2008 21:03 4908 6
Optex
    hobbista
    Level 18  
    Witam. Posiadam piec mia這wy z podajnikiem szufladowym ( Kotrem ) ze sterownikiem Rapid 3 . Chodzi to wszystko bez zarzut闚 . Ale ..... Ze wzgl璠u 瞠 ten piec obs逝guje osoba starsza , to r騜nie bywa . Czasami piec staje , bo w miale , albo jest jaki patyk , albo wi瘯szy kawa貫k w璕la . Sterownik zatrzymuje prace i sygnalizuje buzerem alarm . Piec jest w piwnicy , a tam rzadko kto zagl康a , lub nikogo nie ma w domu .
    Jak kto jest to w mieszkaniu nie s造cha alarmu i piec prawie wygasa . Moje pytanie - Czy z tego sterownika mo積a wyprowadzi poprzez np. przeka積ik stan alarmu ? Jakby by豉 taka mo磧iwo嗆 , to mam zamiar pod陰czy takie co do alarmu lub centralki telefonicznej ( mam takie urz康zenia w domu) rzeby otrzyma powiadomienie np. na telefon .
  • Optex
  • Optex
    hobbista
    Level 18  
    Rozmawia貫m na ten temat z producentem tego sterownika i otrzyma貫m do嗆 pokr皻n odpowiedz : 瞠 ze wzgl璠u na do嗆 ciasn obudowe , nie ma miejsca na cokolwiek wewn徠rz . Poza tym spos鏏 wyzwalania buzera jest k這potliwy do sterowania przeka積ika i 瞠 tego raczej nie zrobi . Tak mniejwi璚ej otrzyma貫m odpowied . Zada貫m takie pytanie , gdy sterownik jest na gwarancji , zaplombowany . Zanim zaczne co robi chcia豚ym pozna Wasze zdanie na temat takiej przer鏏ki . Z pod陰czeniem do jakiegokolwiek systemu powiadamiania dam sobie rade . Jedynie z tym sterownikiem moge mie problem .
  • Helpful post
    William Bonawentura
    Level 33  
    Jako 瞠 jest to forum dla elektronik闚 podam ci rozwi您anie jak dla "elektronika". Mikrofonik elektretowy przy這穎ny do obudowy sterownika + detektor cz瘰totliwo軼i (np. jako filtr rezonansowy na wzmacniaczu operacyjnym i komparator) oraz sygnalizator na kabelkach w domu. Ca這嗆 pewnie wyjdzie z 10 z. Zapodaj temat na forum "konstrukcje" i na pewno kto ci pomo瞠 zaprojektowa taki detektor.
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    hobbista wrote:
    Z pod陰czeniem do jakiegokolwiek systemu powiadamiania dam sobie rade . Jedynie z tym sterownikiem moge mie problem .

Skoro z tak zaawansowanym tematem jak po陰czenie do systemu powiadamiania dasz rad a ze sterownikiem nie, to ...
    mo瞠 inne rozwi您anie - zastosuj zwyk造 regulator, np.AURATON, EUROSTER itp , do sterowania pomp. B璠ziesz mia prosto, jak i r闚nie mo瞠sz poregulowa sobie nawet temperatur przy kt鏎ej powinien w陰cza si ALARM :-)

Dodano po 2 [minuty]:

Oczywi軼ie zamiast pompy - dzwonek

Dodano po 7 [minuty]:

Mo瞠sz jeszcze pod陰czy si pod STB swojego regulatora (tracisz gwarancj na niego). Dalej ju umiesz
    hobbista
    Level 18  
    Dzi瘯uje za podsuni璚ie pomys逝 z mikrofonem (wychwyci wszystkie alarmy ze strownika i nie trzeba ingerowa w jego budowe , a o to chodzi這 ) . Spr鏏uje wykona taki uk豉d i do這瞠 do tego jeszcze sygnalizacje braku napi璚ia zasilaj帷ego . Ca這嗆 pod陰cze chyba do centrali telefonicznej (kt鏎a ma zasilanie awaryjne ), jako linie domofonow . Instalacje tak mam w obydwu budynkach ( zapomnia貫m napisa 瞠 ten piec ogrzewa bli積iaka i ; s御iad : te ma wiedzie 瞠 z piecem co nie tak ) tak 瞠 odpada mi rozprowadzanie kabelk闚 .
    hobbista
    Level 18  
    Temat stary jednak po latach czas na uwagi i pora zamkn望 temat. Zastosowa貫m uk豉d z z mikrofonem . Niestety po jakim tam okresie przesta dzia豉. Od py逝 w璕lowego si zapcha. Zmiana opa逝 z luzem mia na workowany ekogroszek za豉twi豉 problem z zatrzymywaniem pieca. W opale mia這wym luzem by這 wszystko po kawa趾i drewna jak i jakie 瞠lastwa. Na dzie dzisiejszy jednak piec dokona 篡wota po 10 latach a na jego miejsce pojawi si piec gazowy.