Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jakie najlepsze głośniki do suba?

Jarek2140 25 Feb 2008 22:03 1353 10
    Jarek2140
    Level 24  
    Witam

Mam pytanie... Jakie byście radzili dać głośniki do suba tak do 90zł ?
    chodzi o rozmiar min 30cm

Pozdrawiam
    lowbird
    Level 23  
    Min. 30cm to chyba tylko jakis dibeisi... za 111 jest stx 27/300/4 , za 80 stx 32/150/4 z czego ten droższy jest szybszy i więcej wytrzyma. A jaki masz duży pokój, bo może wystarczy 20/80/2 tonsila?
    DamianG
    Level 20  
    Rozmiar nie jest najważniejszy.
    Podaj jakiej muzyki słuchasz, jaki pokój, czym będziesz go napędzał. Standardowo będzie to Tesla, Tonsil lub STX. Nie bierz Alpharda i innych podobnych. Kolega mnie wyprzedził. Sam miałem zaproponować STX 32/150. Co do Tonsila 20/80 to chyba starczy (zależy od pokoju). W pokoju 18m² potrafi wytworzyć ciśnienie akustyczne 105dB.
    izbic
    Level 28  
    Ja bym dołozył te 50zł to w sumie nie majątek i zainteresował sie tym Tonsilem (gdn 30 100) zagra o niebo lepiej i mocniej niż te STXy.

Na forum nie podajemy linków do aukcji internetowych.
    Regulamin p.10.11
    Link usunąłem.
    [Art]
    Pawel S.
    Level 39  
    no ale pojawia sie jeszcze jedo pytanie - wzmacniacz. jaki masz naped dla tego glosnika? tylko nawet nie probuj pisac ze masz tylko wzmacniacz stereo i podlaczysz go pod jeden kanal...
    Jarek2140
    Level 24  
    to tak: pokój mam duży 5x4x4m wzmacniacz to zestaw Subwoofer 201-k
    (wpisac w google: subwoofer 201-k) 2xTDA7294 z filtrem aktywnym dolnoprzepustowym.

Posiadam STXa i mówie od razu, ze nie nadają się te głośniki na subwoofer! mają mało DB, itp. Poprostu są za ciche :/ Zastanawiam się nad tonsilem, ale nie wiem czy da rade on napędzić ten pokój... Chcę uzyskać (potężnego kopa) z tej skrzynki. A może inni producenci?

Pozdrawiam
    izbic
    Level 28  
    Za taką cenę naprawdę trudno będzie nagłośnić taki pokój i to w dodatku z dobrą jakością, ale myślę, że Tonsil 30/100 da sobie radę...
    Jarek2140
    Level 24  
    a gdybym zastosował dużego suba i w nim 2x30/100 GDN tonsil?
    to juz spokojnie będzie chyba dawało basem :P jak myslicie?
    izbic
    Level 28  
    No ale pomyśl ile to mocy potrzebuje, a tym co masz nie zasilisz 2x 30/100. Jeśli juz chcesz robić tak potężnego suba to 2x 30/120/1 i podwójny Holton 400, ale to juz koszty ogromne.
    gófer
    Level 34  
    W tej wielkości pomieszczeniach nie ma sensu pakowanie sie w super mocne głośniki. Efektu dużo lepszego nie uzykasz, nie licząc tego że wszystko w pokoju zacznie Ci skakać i przesuwać sie.
    wasikkamil
    Level 11  
    zrobiłem 2 suby na gdn 30/80/2 i powiem Ci że fajnie to chodzi ;] a w połączeniu z altusami 140 jest nawet głośno,zasilam to technicsem