Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka LG GR 642 AVP problem z włączeniem agregatu

26 Lut 2008 00:21 4195 3
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam problem z lodówką LG GR 642 AVP i nie wiem czy trzeba wołać serwis czy nie (lodówka po gwarancji i boję sie kosztów naprawy a dopiero ją po 3 latach spłaciłem).Co jakiś czas, co kilka minut włącza się agregat na 1-2 sekundy.Po którymś razie włącza sie normalnie tzn na dłuższy okres, wyłącza się i jest "normalnie".Za jakiś czas sytuacja się powtarza i tak cyklicznie.Lodówka chłodzi a zamrażalnik mrozi.Nie sprawdzałem temperatury ale żywność się nie psuje więc chyba nie jest źle.
    Wygląda też na to że nie za bardzo działa ustawianie temperatury.Próbowałem ustawić różne temperatury (1C 0C a nawet ujemną -2C) ale za bardzo nie zauważyłem efektów.Także włączenie opcji szybkiego chłodzenia nie uruchamia agregatu, a pamiętam że wcześniej od razu uruchamiał sie agregat (przycisk służy tez do wyłączania wyświetlacza LCD więc nieraz zamiast go wyłączyć to włączałem super cooler).Zdaję sobie sprawę, że coś jest nie tak z ta lodówką. Może ktoś doświadczony podpowie czy wizyta serwisanta jest konieczna i jaka może być usterka? Aha jeszcze jedno - mieszkam na wsi i zaniki w dopływie prądu elektrycznego są normą.
    Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Przenoszę z: AGD!
    01:22 26.2.2008
    [_P_]
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 14  
    Cześć! Do wymiany przekażnik rozruchowy. Taka mała część na agregacie. Jeżeli znasz się trochę, to oczyszczenie jego styków na jakiś czas pomaga.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    Witam
    Dzieki za podpowiedź. W weekend spróbuje dobrac sie do przekaźnika przeczyścic go i spryskac "kontaktem".

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Jeśli chodzi o tą małą część na agregacie to w nowszych modelach lodówek nie stosuje się typowego rozrusznika,a jego zadanie spełnia pozystor i przez niego zasilane jest uzwojenie rozruchowe.Z objawów które opisałeś przychylam się do kolegi ketsok że wina leżeć może po stronie rozrusznika,ale pozystor należy wymienić na nowy.Pozdrawiam