Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VCR Panasonic - jaki model wybrać?

amisza 26 Feb 2008 09:17 2973 1
    amisza
    Level 10  
    Dzien dobry.

Szukam informacji na temat modeli magnetowidów firmy Panasonic.
    Zamierzam kupić jakiś używany egzemplarz ale nie wiem które modele warto brać pod uwagę. Wiem tylko, ze ogólnie Panasonici mają dość dobrą opinię.
    Nie szukam magnetowidu do montażu a tylko do nagrywania programow z kablówki i ogladania nagranych lub oryginalnych kaset. Nie musi byś SVHS, wystarczy VHS.

W internecie znalazłem następujące serie:
    NV-DV, NV-F, NV-FJ, NV-FS, NV-HD, NV-HS, NV-HV, NV-J, NV-L, NV-MV,
    NV-P, NV-SD, NV-SJ, NV-SR, NV-VHD, NV-VP...
    ale zadnych informacji o tych seriach...

W kazdej serii po kilka lub kilkanascie modeli z oznaczeniem 2 lub 3-cyfrowym. Czy ktoś orientuje sie w tym gąszczu?
    Czy konkretne serie oznaczają wyższą lub niższą jakość, lub jakieś szczególne cechy albo może były produkowane w określonych latach?

Czy w danej serii lepsze są modele z numerem niższym czy wyższym?
    Np. który spośród modeli: NV-FJ610, NV-FJ610B, NV-FJ612, NV-FJ620, NV-FJ632 jest najlepszy?
    Czy ostatnia cyfra np. 0 lub 2 oznacza cos konkretnego (np.w 610, 612, 620, 622)
    Może ktoś może polecić jakieś konkretne serie lub modele, które były szczególnie dobre lub przestrzec przed szczególnie wadliwymi?
    Mysle tu oczywiście o jakości odtwarzanego i nagrywanego obrazu i dźwięku oraz o trwałości sprzętu.
    Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.
    pozdrawiam
    Adam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Tadeusz13
    Level 19  
    Moim zdaniem a mówię to z dwudziestoletnim doświadczeniem, to godny uwagi jest NV J35 z bocznym ładowaniem kasety i z klapką sterującą która po zamknięciu zakrywa kieszeń ładującą.
    Oczywiście są tam drobne elementy, które należy wymienić po tylu latach /video z początku lat 90/, ale to tylko kondensatory i koszt ich bardzo nieznaczny. Na uwagę też zasługuje jego pilot z laserowym czytnikiem kodów.