Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ elektroniczny zastępujący ten typ lampy 70L7GT jak?

26 Lut 2008 10:55 6159 8
 • Poziom 10  
  Witam
  Czy ktoś pomoże w tej kwestii.
  Jak zrobić układ elektroniczny którym można by zastąpić ten typ lampy.Załączam linka do strony gdzie jest schemacik samej lampy.Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o lampy elektronowe.Ta lampa do prawdopodobnie wzmacniacz.
  LINK: http://www.radiomuseum.org/tubes/tube_70l7gt.html
  i do pliku z dokładnymi danymi lampy w formacie pdf:
  LINK: http://www.pmillett.com/tubedata/HB-3/Receiving_Tubes_Part_2/70L7-GT.PDF

  Za pomoc z góry dziękuję.:)
 • Poziom 43  
  Lepiej podaj tu schemat urządzenia na tej lampie (dioda + tetroda strumieniowa mocy), ponieważ zastąpić lampę elektronową innym (półprzewodnikowym) układem wzmacniającym nie zawsze jest możliwe, łatwiej jest ją zastapić inną lampą elektronową.
  Jest to lampa oktalowa pośrednio żarzona o prądzie żarzenia 0,15A i napięciu 70V, niskonapięciowa (spoczynkowe napięcie anodowe; 110V) przeznaczona typowo do wzmacniaczy mocy m. cz (tetroda), plus detektor AM (dioda).
 • Poziom 43  
  Witaj,
  czy mógłbyś podać źródło do tego schematu? Szczególnie frapujący jest, dla mnie, ten fragment opisu:
  'The vacuum tubes function with "cold cathodes" i.e. no heater' => Lampa próżniowa funkcjonuje z "zimną katodą" t.j. bez grzejnika.
  Poza tym, to co z tym silnikiem prądu przemiennego, narysowanym w pośrodku, o mocy 80 koni_mechanicznych (80 HP AC Motor) ? ? ?

  Pozdrawiam
 • Poziom 17  
  Czyżby to był ten rzekomy układ, którym podobno Tesla zasilał silnik w samochodzie?
 • Poziom 37  
  Jest kolejny układ pod tytułem jak zrobić perpetum mobile, się nie narobić i najlepiej jeszcze zarobić. Wtedy już bez znaczenia czy mowa o 80 HP czy 8000 HP
 • Poziom 10  
  Tak to jest to o czym myślicie.
  Moje pytanie jest proste czy da się zastąpić lampy prostym układem elektronicznym.To znaczy zastąpić każdą z tych lamp na schemacie układem elektronicznym.Zważywszy na budowę lampy podejrzewam że byłoby to nie lada wyzwanie.Ale jeśli się da to czy ktoś mógłby wyjaśnić bądź narysować schemat jak mogłoby to wyglądać.Jeśli się nie da to nici z eksperymentów.Co do strony źródłowej hmmm.Mogę na e-mail wysłać jej zawartość bo gdzieś to mam na cd i która jest w j.Angielskim.Takie strony niestety bardzo szybko znikają.Dla zainteresowanych mam także schemat przeróbki samochodu na H2O a właściwie HHO.Ale to w innym poście i miejscu bo ten dotyczy zupełnie innej kwestii.Jeśli chodzi o zarobek to raczej taki działający układ wrzuciłbym na sieć i niech każdy kto chce korzysta bo nie chce skończyć wąchając kwiatki od spodu :)
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Przenoszę z "Początkujący,Laborki..."
 • Specjalista elektronik
  Ten układ jest dyskutowany w innym temacie - free energy- działające urządzenie