Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung SR-L39WEB - wyłącza się

markojj 26 Lut 2008 10:58 15180 3
  • #1 26 Lut 2008 10:58
    markojj
    Poziom 2  

Witam!
    Proszę o poradę. W lodówce Samsung SR-L39WEB co chwila włącza i wyłącza sie cały wyświetlacz i agregat, przy tym piszczy buzer. Czasem uruchomi sie na dłużej: dwa, trzy... dni i wszystko jest ok, na wyświetlaczu wtedy wyświetlają się dwie kreski, a ustawienia na wyświetlaczu można robić. Po czasie usterka powraca i zaczyna non-stop załączanie-wyłączanie. Sprawdzałem mikrowyłączniki, przekażniki, połączenia łączówek na module, jest ok, wizualnie też, czyżby to była sprawa modułu, jak go zresetować?, a może coś innego. Proszę doświadczonych fachowców o pomoc. Dzięki.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Nadal nie mogę zlokalizować usterki, teraz po wyłączeniu sama się nie załączy, trzeba przycisnąć przycisk "power" i na nieokreślony czas będzie działać.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Lodówka nadal pracuje z w/w usterką, piszczący buzerek często budzi ze snu w nocy. Sprawdzałem klapkę-obraca się, powietrze dmucha na dół i do góry.
    Jak dostać się do grzałki parownika i bezpiecznika, chciałbym to jeszcze sprawdzić.

Moderowany przez skryn:

Posty scaliłem.

0 3
  • #2 26 Gru 2008 15:01
    a.krzyzanowski
    Poziom 1  

Witam
    jak pech to pech...
    w mojej lodowce zwariował wyswietlacz - cały czas zmienia sie wysokosc temperatyry w dolnej komorze (zamrazalnik). gdyby jeszcze odbywało sie to beglośnie - tutaj cały czas pika buzzer - mozna szału dostac!
    generalnie lodwka dzaiła - tylko to przeskakiwanie temparatury i buczenie buzera - czy moze wiecie o co jej chodzi?
    dzieki za pomoc

2
  • #3 05 Mar 2010 11:47
    wanlip
    Poziom 1  

ja mam taki sam problem z moja lodówką, przez 7 lat działała bezawaryjnie a teraz odstawia takie same chocki, jak widziałm twój wpis buył z 2008 roku to proszę o informację czy doszedłeś do przyczyny usterki czy się poddałeś. U mnie byli panowie z 2 serwisów i rozkładali ręce, jedyną ich radą było zakupić nową lodówkę.

3
  • #4 15 Mar 2010 20:46
    K_andy
    Poziom 17  

opisz dokładnie co dzieje się z wyświetlaczu?, która z kresek miga i której cyferki?,
    jeżeli wyłączysz lodówkę z prądu wtyczką na dłużej skasujesz wszystkie błędy, chyba że są to błędy stałe to komputer zapisze je z powrotem i chłodziarka znów zwariuje.

5
  Szukaj w 5mln produktów