Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schemat zegarka - potrzebny prosty schemat

projektor2 26 Feb 2008 16:12 3682 5
    projektor2
    Level 9  
    Witam
    Poszukuje schematu zegarka.
    Jestm początkujacym elektonikiem i schematy ktore znalazlem byly albo zatrudne albo jak dla mnie mialy niedokonczona dokumentacje.
    Potrzebuje zegarka godziny i minuty bez sekund + ewentualnie aktualna data z dniem. Data nie koniecznie glównie zależy mi na godzinie.
    Schematy które znalazlem na elektrodzie byly zbardzo zaawansowane jak dlamnie najlepiej aby byl schemat montażowy wzor PCB spis elementow i zauważylem ze przy wszystkich zegarkach byl jakies "wsad do procka" nie wiem co to dobrze jest ale mam kolege i on gadal ze mi pomoze jak cos z zaprogramowainem.
    Jeżeli ma ktoś schemat zegarka to najlepiej na wyswietlaczach 7segmentowych a jezeli z data to na lcd a co najwazniejsze dla mnie to aby projekt nie byl drogi i na latwo dostepnych elementach.
    Moze mi ktos jeszcze podpowiedzic gdzie moge szukac takiego schematu chodzi mi o adres forum albo jakiejs strony.
    Pozdrawiam
    Michal
    oj
    Level 42  
    Jeżeli bez programowania to polecam na układzie MC1206 (LED/LCD) lub MC1204 (LED); cena MC1206 to 8zł, MC1204 ok. 16zł

Schematy są proste - poszukaj na forum
    Tyrystor
    Level 14  
    Osobiście nie polecam układu na MC1204 czy MC1206. Kiedyś sam chciałem wykonać zegar na tym układzie, ale nie mogłem go kupić. Jest to układ CEMI, a ta jak wiadomo, już nie istnieje.
    oj
    Level 42  
    Nie ma najmniejszego problemu z kupnem MC1206 jak i MC1204 (co nie znaczy że w każdym sklepie są - bo nawet sprzedawcy nie wiedzą, że coś takiego istniało); A także dla archeologów lubiących CEMI elektronikę; MC1201, MC1202, MC1203, MC1205

Ile potrzeba 1000szt. ?

Obecnie na rynku nie ma układów gotowych zegarów, w jednym układzie scalonym - tak jak parenaście lat temu, chyba że ktoś sobie zamówi "gotowca"

Jest jeszcze dostępny LM8560, na tym też można zrobić zegar LED

Jak ktoś się nie chce na układach CEMI to się robi zegar na układach TTL
    User removed account
    Level 1  
    projektor2
    Level 9  
    marekzimozesz mi to wszystko podeslac na sushi.m(malpa)interia.pl