Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przewód mikrofonowy do karty dźwiękowej co z masą?

Lipaso 26 Lut 2008 17:55 2038 14
  • #1 26 Lut 2008 17:55
    Lipaso
    Poziom 10  

Mam parę metrów przewodu mikrofonowego, są to dwie żyły o przekroju ok 0,2mm2 w ekranie. Chciałem zrobić kabel od wzmacniacza do kompa czyli jack-2cinch. Jak to najlepiej połączyć? Wyczytałem na jakimś forum żeby zewrzeć jeden sygnałowy do masy od strony wzmacniacza a od strony źródła zostawić rozwarty. Przy takiej konfiguracji buczy mi w głośnikach. Ma ktoś może jakieś pomysły lub doświadczenia? Chyba ta konfiguracja jest zła.

Kable dla każdego kanału oddzielnie

pozdro

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

To może zapytam inaczej czy tak by było ok jeśli bym zwarł dwie żyły sygnałowe razem w każdym z kabli i podłączył te dwie wiązki do pinów we wtyczce jack a ekrany by wszystkie były pozwierane do mas? Czy to miało by sens czy lepiej jeden rdzeń używać a drugi pozostawić rozwarty?

pozdrawiam

0 14
  • Sklep HeluKabel
  • #2 26 Lut 2008 19:13
    Kamil_153
    Poziom 21  

podłąćż to normalnie czyli ekrany do mas obu urządzeń (poprzes masa w jack,czincz)a żyłami puszczasz sygnał

0
  • #3 26 Lut 2008 19:34
    Lipaso
    Poziom 10  

Dzięki ale mam zewrzeć obie sygnałowe czy lepiej używać jednej a drugą zostawić rozwartą na obu końcach? Jest jeszcze możliwość zwarcia jednego sygnałowego do masy.

pozdro

0
  • #4 27 Lut 2008 06:18
    Kamil_153
    Poziom 21  

No ale masz 2 kanały,jedna żyła lewy kanał,druga żyła prawy kanał.Pod żadnym pozorem nie łąćż sygnałowych z ekranem a jak Ci zbiega jakaś żyła to po prostu zostaw ją w spokoju

0
  • Sklep HeluKabel
  • #5 27 Lut 2008 10:59
    Lipaso
    Poziom 10  

No ja wiem to że są dwa kanały tylko, że każdy kanał ma być prowadzony oddzielnym przewodem. Mają iść obok siebie dwa przewody mikrofonowe. W takim układzie w każdym pojawia się jedna zbędna żyła sygnałowa. No i teraz czy je zewrzeć do masy czy zostawić nie połączoną (trochę szkoda), czy zewrzeć na obu końcach oba sygnałowe żeby był jako jeden rezystancja szeregowa się zmniejszy bo połączenie równoległe ale pojemności się zwiększą.

0
  • #6 27 Lut 2008 15:15
    Miniax
    Poziom 30  

Lipaso napisał:
    No ja wiem to że są dwa kanały tylko, że każdy kanał ma być prowadzony oddzielnym przewodem. Mają iść obok siebie dwa przewody mikrofonowe. W takim układzie w każdym pojawia się jedna zbędna żyła sygnałowa. No i teraz czy je zewrzeć do masy czy zostawić nie połączoną (trochę szkoda), czy zewrzeć na obu końcach oba sygnałowe żeby był jako jeden rezystancja szeregowa się zmniejszy bo połączenie równoległe ale pojemności się zwiększą.

Ale skoro w jednym przewodzie masz dwie żyły sygnałowe to po co robić na dwa przewody?
    Po prostu w jacku stereo podłączasz sygnał do jednego wyjścia, drugi do drugiego i masę na "masę"
    A w chinchach to jeden sygnał do jednej wtyczki drugi do drugiej i rozdzielasz przewód masy na dwie wtyczki i cała sztuka.

0
  • #7 27 Lut 2008 17:22
    Volt
    Poziom 26  

Miniax napisał:
    Lipaso napisał:

rozdzielasz przewód masy na dwie wtyczki i cała sztuka.

i zastanów sie jak to brzydko wygląda

połącz 2 żyły w 1 i puść nimi sygnał a oplotem masę

0
  • #8 27 Lut 2008 21:14
    Lipaso
    Poziom 10  

Volt też mi się wydaje, że to jest najrozsądniejsze rozwiązanie. Ale wypróbuję wszystko i zobaczymy jak jest najlepiej.

pozdro

0
  • #9 27 Lut 2008 23:32
    hos7433
    Poziom 22  

Nia ma co próbować. Jest tylko jedno rozwiązenie:
    Przewód mikrofonowy do karty dźwiękowej co z masą?

0
  • #10 28 Lut 2008 01:31
    Lipaso
    Poziom 10  

Bardzo ładny rysunek:) Ale to jest przewód mikrofonowy i w środku są dwie żyły jest to dokładnie przewód proffesional microfone cable firmy Red's Music. Jak podłączyłem jedną żyłę sygnalową a drugą z każdego z przewodów zwarłem do ekranu to przyznam, że dźwięk jest ok ale przesiadłem się ze zwykłego gównianego kabelka chińskiego więc odczuwalna różnica poprawy barwy będzie chyba w każdej konfiguracji połączeń. Nie chce mi się już ogólnie lutować. Chyba że powiecie, że lepsze będzie zwarcie obu żył środkowych i połączenie do sygnału i tak również z drugim a ekrany oczywiście do mas:) Czy ta jedna żyła zwarta do masy może w takim układzie zwiększać skuteczność ekranowania? Chyba jutro sprawdzę jednak tą drugą możliwość.

pozdrawiam

0
  • #11 28 Lut 2008 09:56
    hos7433
    Poziom 22  

Po zwarciu ze sobą obydwu żył sygnałowych masz dźwięk monofoniczny. Jeśli jest to przewód okrągły z dwiema żyłami razem ekranowanymi to możesz dosztukować kawałek przewodu płaskiego, dwużyłowego, indywidualnie ekranowanego, albo dwa krótkie odcinki tego samego kabla. Połącz ekrany ze sobą, żyły sygnałów ze sobą, zaizoluj elegancko koszulkami termokurczliwymi. Na koniec przewodu dolutuj wtyki chinch. Innych rozwiązań nie widzę. W zasadzie sygnał stereo powinien być przesyłany przewodem dwużyłowym, indywidualnie (każdy osobno) ekranowanym . Wtedy ekranowane są kabelki z sygnałami kanału prawego i lewego oddzielnie.

0
  • #12 28 Lut 2008 10:03
    Volt
    Poziom 26  

Jak 1 przewodu używa do 1 kanału to jak z sygnału mono może być coś innego ?

Jeśli masz ekran dobry to lepiej zmostkuj 2 żyły będzie lepszy przepływ sygnału.

0
  • #13 28 Lut 2008 10:06
    Lipaso
    Poziom 10  

Ten przewód mikrofonowy jest podwójny więc nie jest mono tylko stereo. Używam podwójnego przewodu dwużyłowego czyli razem są 4 żyły sygnałowe.

pozdro

Dodano po 1 [minuty]:

No właśnie nie wiem czy ekran jest dobry bo jest nie z folii tylko z drutów.

pozdro

0
  • #14 28 Lut 2008 10:11
    hos7433
    Poziom 22  

Może być i siatka bez folii. W pierwszym poście napisałeś, o przewodzie dwużyłowym. Trzeba było napisać, że mam przewód czterożyłowy i chcę nim przesłać sygnał z komputera na wzmacniacz łącząc po dwie żyły na każdy kanał. Odpowiedż brzmi: tak mżna. Ekranowanie i połączenia tak jak na rysunku. W tym temacie nic więcej.
    Pozdrawiam.

0
  • #15 28 Lut 2008 13:53
    Lipaso
    Poziom 10  

To nie jest przewód czterożyłowy przecież napisałem wyraźnie że jest dwużyłowy w ekranie a "kable dla każdego kanału oddzielnie" oznacza że jest prowadzony podwójnie czyli są dwa przewody dwużyłowe w oddzielnych ekranach.

pozdro

0